Algimanto Švėgždos kūriniai ekspozicijoje

Nuo spalio 14 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto galerijoje eksponuojama vieno iškiliausių XX a. intelektualiosios dailės atstovų Algimanto Švėgždos (1941-1996 m.) kūrinių paroda „Didžioji paslaptis“, kurioje pristatomi šio menininko piešimo ir grafikos darbai iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kolekcijos.

Algimantą Švėgždą visuomet laikiau savo autoritetu, nes jo asmenyje pirmiausiai matau kūrėją, kuris nesidangstė įvairiomis patogiomis modernaus meno klišėmis, kuriam nerūpėjo „pritempti” koncepto prie kūrinio, bet kuris labai nuoširdžiai rūpinosi savo santykiu su tikrove, su subjektu, su kūryba. Tas nuoširdumas visada matosi jo darbuose ir darbams suteikia begalinę gelmę. Būtent apie tai norėjau pakalbėti su savo studentais, prie jo darbų, šios parodos metu. Norėjau pasiūlyti jiems į savo kūrybą pažvelgti per Algimantą Švėgždą. Pagalvoti kaip pasikeistų jų pačių darbai jei stabteltų, nebeskubėtų, atsitrauktų, pasigilintų į save, į tylą, jei sureikšmintų susikaupimą. Todėl bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi surengiau šią parodą, kurią ir skiriu studentams. Labai džiaugiuosi, jog į parodos atidarymą atvyko tiek daug žmonių, kuriems jo kūryba ir filosofija yra artima. Parodos atidaryme dalyvavo ir apie savo tėvą mintimis pasidalino sūnus Martynas Švėgžda Von Bekker.

Parodos kuratorius lekt. Donatas Inis

Paroda eksponuojama iki lapkričio 5 d.

Parodą lankyti galima 13-16 val. darbo dienomis (nuo antradienio iki penktadienio).  Esant poreikiui parodą lankyti kitu laiku, reikalinga iš anksto suderinti atvykimą el. paštu kaunofakultetas@vda.lt