• Naujienlaiškis
  • 2015 m. lapkričio 19 d. 16 val. VDA Kauno fakultete organizuojama atvira architekto Ricardo Rodrigues paskaita apie miesto architektūrinius ir urbanistinius pokyčius rengiantis svarbiems Europos kultūros sostinės ir  UNESCO iššūkiams "Guimarães - some thoughts on the long way before Unesco World Heritage and European Capital of Culture".

    2015 m. lapkričio 14 iki 24 d.  VDA Kauno fakulteto Architektūros katedroje vizituoja svečias iš Portugalijos Ricardo Rodrigues. Jis yra Guimarães miesto architektas, ICOMOS ir kitų tarptautinių komisijų narys. 2001 – 2009 m. buvo komandos, koordinavusios Guimarães istorinio centro, 2001 m. paskelbto UNESCO paminklu, reabilitacijos procesus. Per šį laikotarpį senos odų gamyklos patalpos pritaikytos naujoms reikmėms - muziejui ir mokslo centrui, iki tol buvusios uždaros ir nesaugios teritorijos paverstos  viešomis patraukliomis erdvėmis, o greta jų įkurti nauji gyvenamieji kvartalai ir biurų patalpos. Nuo 2009 m. R.Rodrigues dirba savivaldybės komandoje MAPa²º¹², kuri intensyviai dalyvavo įvairiose veiklose rengiantis Guimarães Europos kultūros sostinė-2012, o pastaruoju metu ruošia strateginius architektūrinius ir urbanistinius projektus, siekiant Odų kvartalą įtraukti į UNESCO sąrašą (2017 m.). UNESCO 2013 m. net keturis Guimarães miesto objektus pripažino geriausiais architektūrinės ir urbanistinės intervencijos pavyzdžiais istorinėje aplinkoje. Architektas dalijasi savo patirtimi ir skaito paskaitas Portugalijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Maroke, Švedijoje, Cape Verde ir kitose šalyse.

    Savo vizito metu svečias sutiko pasidalinti patirtimis su studentais ir Kauno miestiečiais apie visiems svarbius miesto pokyčius rengiantis tarptautinėms veikloms.

    Daugiau informacijos: ingrida.veliute@vda.lt, mob. 861821609.