Inoakademija tinklaveikos popietė

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro kiemelyje atvirame ore vyko Inoakademija projekto komandos susitikimas, kurio metu tyrėjai pristatė savo sukurtus MTEP produktus kitiems tyrėjams, projektų vadovams, administratoriams ir kitiems besidomintiems asmenims.  „Šis projektas yra unikali patirtis Vilniaus dailės akademijos tyrėjams. Projekte už sukurtų MTEP produktų viešinimą ir ir bendradarbiavimą su verslo atstovais atsakingi projektų vadovai atlieka svarbų mentorystės vaidmenį, kasdien matau kaip tyrėjai tobulėja, o kartu ir jų kuriami produktai. Tikiu, kad ateityje vykdysime vis daugiau panašių projektų“ – teigia Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė.

Projektas - Kompetencijos centrų veiklos skatinimas: Vilniaus dailės akademijos antreprenerystės programa pradėtas vykdyti 2021 m. balandžio mėn. Pabrėžtina, kad projekte dalyvauja tyrėjai iš Vilniaus, Kauno ir Telšių. Tenka pripažinti, kad pandemija pakoregavo susitikimų įpročius ir dauguma bendrų susitikimų vykdavo nuotoliu, tačiau gyva diskusija tik patvirtino, kad neformalus bendravimas yra raktas į sėkmę. Atvirai apie komercializavimo iššūkius kalbėjęs tyrėjas Denis Orlenok teigė: „Labai smagu susitikti su kitais tyrėjais, artimiau susipažinti ir išgirsti jų produktų vystymo istorijas. Staiga supranti, kad ne vienas susiduri su įvairiais iššūkiais“.

Dalijimasis patirtimi ir rekomendacijomis

Už sėkmingą projekto administravimą atsakinga Irena Turčinavičienė dalinosi įspūdžiais: „Buvo labai įdomi ir turininga popietė. Tokie gyvi susitikimai labai naudingi žmogiškajam ryšiui palaikyti, geriau suprasti turinį, nes administracinio darbo yra nemažai, produktai „popieriuje“ kartais atrodo visai kitaip nei realiame gyvenime.“

Simonas Milišauskas, sprendžiantis nebrangių piršto protezų problematiką po pristatymo sulaukė ne tik rekomendacijų, bet ir kvietimo atvykti į Telšius ir suorganizuoti dirbtuves, kuriose būtų kuriamos piršto protezo juvelyrinės koncepcijos.

Tyrėjas-keramikas Rokas Dovydėnas pakvietė Cinivitro projekto komandą apžiūrėti Keramikos katedros parodą ir pasiūlė eksponuoti produkto tyrimo rezultatus Vilniuje.

Svarstyti numatomi renginiai ir kūrybinės dirbtuvės

Projekte už sukurtų MTEP produktų viešinimą ir bendradarbiavimą atsakinga Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė pristatė potencialius renginius ir dalyvavimo sąlygas, vyko diskusija, kurie renginiai verčiausi dėmesio, noriai patirtimi dalinosi anksčiau šiuose renginiuose dalyvavę tyrėjai.

Iš Telšių atvykę projekto vadovas Marius Norkus ir tyrėjas Airidas Skublickas plačiau papasakojo apie balandžio mėnesį vykusias kūrybines dirbtuves naujo ir tvaraus produkto „Cinivitro“ tyrimui ir technologinei plėtrai užtikrinti. Užsiėmimus vedė dizaineris, juvelyras, vitražistas, tautodailininkas Igoris Skripka. Dirbtuvių metu technologiniai atradimai pristatyti ne tik verslui Lietuvoje, bet ir birželio pradžioje vykusioje Milano dizaino savaitėje Italijoje.




Ilgametę patirtį produktų kūrimo srityje sukaupęs ir aktyviai patarimus dalinęs projekto vadovas Giedrius Pilkis pabrėžė, kad dažnai tyrėjai susikoncentruoja į savo kuriamą produktą, mažiau stebi aplinką, todėl labai naudinga pasisemti įkvėpimo iš kitų dizainerių. Pavyzdžui, Deividas Juozulynas pristatė 3D spausdintą nuotolinio mokymosi įrenginio modelį, o Simonas Milišauskas davė išbandyti piršto protezo naują modelį – kitiems tyrėjams iškart kilo klausimų ir užgimė diskusija.



Projekto vadovas Juozas Brundza pasidžiaugė Vilniuje vykusių kūrybinių dirbtuvių  su garsiu automobilių dizaineriu Frank Stephenson sėkme. Kaip teigia J.Brundza: „Šios dirbtuvės buvo puikus įrankis pademonstruoti Vilniaus dailės akademijos kūrybinius raumenis. Džiaugiuosi, kad dirbtuvių pristatymo renginyje dalyvavo nemažai verslo atstovų, kurie buvo maloniai nustebinti rezultatu.“ Ateityje planuojama stiprinti bendradarbiavimą su verslu ir vykdyti daugiau panašaus pobūdžio dirbtuvių.