Eglė Surotkevičiūtė-Dean (1964–2019) | Eglės Dean Tekstilės studija |  2021 11 17 – 12 10

Lapkričio 17 d. 18 val. VDA galerija „Artifex“ kviečia į Eglės Surotkevičiūtės-Dean (1964–2019) kūrybos parodą „Eglės Dean Tekstilės studija“. Parodos kuratorės - Ieva Baltrėnaitė ir Severija Žukauskytė.

Vilniaus dailės akademijos Dailės istorijos ir teorijos katedros absolventė, menotyrininkė, dailės kritikė – ir menininkė, išmėginusi literatūros, kino kalbą, piešusi ir tapiusi, bet daugiausia laiko atidavusi tekstilės dizainų kūrimui.

Pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais išvykusi į Jungtines Amerikos valstijas, 1992 m. Eglė Surotkevičiūtė baigė tekstilės dizaino studijas Otis dailės ir dizaino kolegijoje Los Andžele, keliolika metų sėkmingai kūrė audinių dizaino pavyzdžius, bendradarbiavo su įvairiais tekstilės gamintojais JAV ir Europoje – teko dirbti Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Anglijoje, Olandijoje, ilgėliau gyventi šiose šalyse, susipažinti su jų kultūra.

2005 m. Eglė Surotkevičiūtė-Dean grįžo į Lietuvą, bendradarbiavo su kultūros spauda, suprojektavo kelias kolekcijas Panevėžio audimo įmonei „Linas“.
 

Parodos kuratorės Ieva Baltrėnaitė ir Severija Žukauskytė VDA galerijos „Artifex“ erdvėje kuria instaliaciją, kurioje atsiskleis menininkės kūrybos kelias – nuo studijos stalo, darbo ir kūrybos įrankių, dizaino pavyzdžių – iki staklėse išaustų ar dažyklose numargintų audinių, tampančių kasdienybės objektais, bet išsaugančių menininkės įkvėpimo ir fantazijos šešėlį.

Menotyrininkas Helmutas Šabasevičius

Parodos atidarymas vyks lapkričio 17 d., trečiadienį, 18 val. VDA galerijoje „Artifex“, Gaono g. 1, Vilnius.*

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

*Atidaryme gali dalyvauti tik turintys galiojančius galimybių pasus.