• Naujienlaiškis
 • Joanos Kairienės paroda „Kitas kailis“ VDA galerijoje Artifex (2020 01 14 – 02 01)

  Parodoje „Kitas kailis” Joana Kairienė pristato pastaraisiais metais rinktą su parodos tema susijusių artefaktų kolekciją. Tai buvo jos tyrimo eiga. Tyrinėdama menininkė palaiko dialogą su abstrakčiu ir nuolat besikeičiančiu pašnekovu. Vykstančio pokalbio metu išryškėja vieno pašnekovo didėjantis noras atpažinti save kito kailyje.

  „...Užsimerkiu. Atsimerkiu tavo odoje. Nesuprantu, ar čia vis dar aš, ar jau tu. Kodėl esi ant mano paviršiaus?

  Matau tavo raštus visur. Drabužiai, daiktai, TV laidos, parduotuvės…Dar nesupratau šio poreikio kilmės. Kodėl tu mane taip trauki? Kodėl tavo spalva mane taip traukia?

  Jaučiu tavo kvėpavimą tarp savo įkvėpimų. Mes tampame viena. Išeinam į gatvę. Atsisuku pažiūrėti, ar tu vis dar ant mano paviršiaus. Matau tave už kampo prie vitrinos. Ryškios šviesos apšviečia manekeną po tavimi. Tada dingsti.

  Aplinkui sidabriniai veidrodžiai. Nematau, bet jaučiu savo atvaizdą. Išeinu iš kambario. Užuolaidos slepia išorę. Vėl tampame mes. Vėl kartu. Vėl mano koja yra tavo uodega. Tavo plėšrūs dantys – mano burnoje. Vėl turiu kovoti su tavo priešais. Spaudžiu tau leteną. Išeini už užuolaidų. Trečias aukštas.

  Dabar jau susitinkam sekmadienį. Atrodai pavargęs. Išverdu sriubos. Nevalgai. Žvynai apsaugo įkandimų žymes, žinau tai, todėl paprašau šiek tiek pridengti savo kūną tavo kūnu. Šiandien man reikia tavo apsaugos. Užsivelku megztinį, išeinu į koridorių. Durys neatsidaro…”

  Joana Kairienė (1987) – Lietuvoje kurianti menininkė, savo kūryboje žongliruoja skirtingomis grafikos ir tapybos technikomis. Nuo 2013 m. yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. Nuo 2009 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jos darbų yra įsigiję MO Modernaus meno muziejus Vilniuje, Jyväskylä Meno muziejus Suomijoje ir privatūs asmenys Lietuvoje bei užsienyje.

  Parodos atidarymas vyks 2020 m. sausio 14 d. (antradienį) 18 val. VDA tekstilės galerijoje Artifex, Gaono g. 1, Vilnius

  Paroda veiks iki vasario 2 d.