2023 03 14 – 03 31 | Ieva Grigienė | Iltinės Lelijos

Kokios gražios pabaisos ištapytos viduramžiškuose bestiariumuose ir kokios plėšrios gali atrodyti gėlės išsprogusios vidurvasarį! Kas šiuo atveju yra gražu, o kas – baisu? 

Pirminiai parodos impulsai atsirado galvojant apie trapų pasaulio dvilypumą. Grožis ir baisumas taip susiję, kad ne tik vienas kitą apibrėžia ir papildo, bet vienas be kito negali egzistuoti. Grožio samprata kinta, kiekviena epocha formuoja grožio suvokimą vis kitaip, o šioje parodoje jis atsikleidžia įvairiausiais pavidalais – tiek švelniais, tiek grubiais.

Ievos Grigienės parodoje nėra žmogaus figūrų, vien tik realios ar mitinės floros ir faunos užuominos. Grobuoniškos gėlės ir švelnios pabaisos persipina kurdamos pirmykštį, spalvingą, gyvybės syvų pilną sodą, į kurį dar nebuvo įžengęs žmogus.

Ieva Grigienė 2017 m. baigė metalo meno ir juvelyrikos BA studijas, o 2021 m. – Taikomojo meno MA studijas su atžymėjimu „Už konceptualų amato įprasminimą“ (Vilniaus dailės akademija, Telšių fakultetas). Menininkė kuria šiuolaikinę juvelyriką tiek iš tauriųjų metalų, tiek iš netradicinių medžiagų – medžio, akmens, rastų objektų. Ievos juvelyrika – masyvi, spalvota, pilna istorijų, kartais skirta kasdieniam naudojimui, o kartais virstanti skulptūriniais kūriniais ir instaliacijomis.

Autorė leidžia turiniui ir formai nevaržomai grumtis, todėl kai kurie kūriniai gimsta pagal pirminę idėją, ieškant materialios išraiškos jai įgyvendinti. O kiti darbai, priešingai, atsiranda iš įsiklausymo į medžiagą – akmenį, medį, metalą, kurios būdamos labai skirtingos diktuoja savas taisykles. 

Parodą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parodos atidarymas kovo 14 d. 18 val. VDA galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilnius)