• Naujienlaiškis
 • Ši paroda tai - paskaitų ciklo „Perdirbinys. Perdirbimas kaip kūrybos metodas“ (doc. Severija Inčirauskaitė - Kriaunevičienė) praktinė dalis. Paskaitose nagrinėtos apropriacijos bei ready-made strategijos čia atsispindi naujausiuose kūrėjų darbuose. Parodoje galima išvysti nuotraukas, juvelyrinius dirbinius, namų apyvokos daiktus, objektus, kurie susiję su kiekvieno mūsų patirtimis, kasdienybės (ne)rutina, prisiminimais. Menininkių kūryboje apjungiamas realistinis būties vaizdavimas bei sentimentai, pagardinti paslaptimi ir papuošti asmeninėmis istorijomis. Vis dėlto, yra darbų, į kuriuos derėtų žvelgti per ironijos prizmę ar pozityvumo akinius. Būtent šie įrankiai leis aptikti, kur slypi palengva nejučiomis tirpstanti praeitis ir kur - už horizontų jau švintanti ateitis.

  Parodos erdvėje išdėstytų objektų tvarka nėra atsitiktinė. Čia atsispindi tam tikra emocinė dinamika. Kiekvienas kūrinys turi užkoduotas emocijas. Vienuose darbuose jos ryškios, kaip vaikystė, kituose - tylios ir jaukios, kaip susitikimas puodeliui arbatos, dar kituose - neramios ir išblaškytos, lyg siaustų vėjai.

  Paroda yra apie tai, kas jungia daugybę galimybių ir kas neturi vieno teisingo atsakymo, nes namai yra visokie, dažnai pilni emocijų, pridengti paslapties šydu ir apkamšyti gausybe įvairių patirčių, kuriomis verta dalintis.

  Parodos dalyvės:

  Alma Teresė Urbonaitė, Ina Adomaitienė, Eglė Rusteikaitė, Simona Agota Martinkus, Gabrielė Vetkinaitė, Greta Anelė Labanauskaitė, Rasuolė Jautakytė, Simona Rukuižaitė, Justina Tautvydaitė. Parodos kuratorė: Karolina Bukovskytė.

  Parodos atidarymas vyks sausio 31 d. 18 val. VDA galerijoje „ARgenTum“ (Latako g. 2, Vilnius).

  Paroda veiks iki vasario 22 d.