• Naujienlaiškis
 • Juvelyrinė tekstilė – tekstilinė juvelyrika

  Idėjų paroda VDA galerijoje „ARgenTum“

  2015 metų liepą Nidos meno kolonijoje vyko VDA Tekstilės katedros projektas – kūrybinės dirbtuvės. Į jas buvo pakviestos ir VDA Telšių fakulteto Metalo plastikos katedros dėstytoja bei studentės, taigi, projekte susitiko dviejų skirtingų specialybių atstovės. Kūrybinių dirbtuvių tikslas buvo generuoti naują požiūrį, eksperimentuoti, kurti nedidelius tekstilinius-juvelyrinius „daiktus“, inspiruojančius emocijas ir estetinį žaismą. Eksperimentinės praktikos sąlyčio taškais tapo tekstilės ir metalo estetika, pažintis su medžiagomis, technikomis bei įrankiais. Specifinė Nidos atmosfera taip pat įnešė savito gamtiškumo, kilo neviena inspiracija idėjoms panaudoti tenykštėje aplinkoje rastus daiktus. Atsispiriant nuo dirbinio standartinio suvokimo, tradicinio medžiagų naudojimo, kiekvienos autorės kūrybiška prigimtis leido pažvelgti į raiškos priemonių arsenalą naujai. Kūrybinėse dirbtuvėse buvo pristatyti ir socialinio partnerio – tekstilės manufaktūros-galerijos „Jūratė“ – poreikiai sukurti įvairių aksesuarų, papuošalų, funkcionalių akcentų.

  Tekstilę, kaip ir metalą ar medį, galima naudoti įvairiausiais būdais. O juvelyrikos paskirtis taip pat yra ne tik funkcija-konstrukcija, bet ir intriguojanti, žavinti dėmesio bei minties momentų išraiška. Parodoje eksponuojamos juvelyrinių – tekstilinių objektų idėjos. Jos gali tapti funkcionaliais papuošalais, tekstilės ir drabužių elementais. Kviečiame žiūrovus bendrauti su autorėmis, vystyti ir įgyvendinti sumanymus.

  Kuratorės:

  prof. Žydrė Ridulytė, VDA Tekstilės katedra
  prof. Laima Kėrienė, VDA Telšių fakulteto Metalo plastikos katedra

  Dalyvės:

  Guoda Venciūtė, Laura Jankaitytė, Brigita Janulaitytė, Ieva Makauskaitė, Laura Plytnikaitė-Rudžianskienė, Laura Kunciūtė, Marija Garnak, Viktorija Zubavičiūtė, Lauryna Kiškytė, Zanė Žukovska, Ieva Sadauskaitė

  Parodos atidarymas vasario 2 d. 17 val. VDA galerijoje „ARgenTum“, Latako g. 2.
  Paroda vyks iki vasario 13 d.