• Naujienlaiškis
 •  

  VDA galerija "Akademija" kviečia į pirmas 2019 metų parodas. 2019 sausio 7 d., 17 val. atidaroma jaunos menininkės Liepos Pivoraitės tapybos paroda "Kitas sustojimas".

  Paroda vyks 2019 01 07 - 01 19 d.

   

  Liepos Pivoraitės tapybos paroda „Kitas sustojimas“ – tai nauja stotelė menininkės kūrybiniame kelyje. Pradėjusi kurti darbus nuo vaikų ir žaidimų tematikos, dailininkė žengia į naują kūrybinį etapą ir nori pažvelgti į savo nutapytus paveikslus per naują prizmę. 

  „Mano kūryba – tai nuolatinis judėjimas, kuris nebūtinai turi aiškias trajektorijas ar išsikeltus tikslus. Tai – panašiau į kvėpavimą. Jo negali ilgam sustabdyti, nes pradedi dūsti, darosi silpna, ima svaigti galva. Taip ir su kūrybiniu judėjimu – sustoji, užfiksuoji, realizuoji idėją arba tik padarai 10 bandymų, iš kurių nei vienas neperteikia to, ką norėtą pasakyti ir judi toliau, kartais į priekį, o kartais atgal – tai visiškai nesvarbu. Svarbu judėti ir nepamiršti kartais sustoti. O tas sustojimas ir yra gimstantis paveikslas,“ – teigia menininkė.

  Šioje L. Pivoraitės parodoje vyrauja žiemos motyvai: ant sienos pakabintos pačiūžos, sniege paliktos vienos rogutės ar žieminiais, ryškiais rūbais apsirengusi mergaitė. Tačiau, kaip teigia pati dailininkė, nutirpus sniego paklodei, pasimato šiukšlės, nuorūkos ir purvas. Tarp švelnių pastelinių spalvos paletės darbų įnešami tamsesni atspalviai ir motyvai, nukreipiantys žiūrovo akis į kitą pusę. To ir siekia menininkė – sukurti žiemišką peizažą, kuriame neapsieinama be suestetinto minimalizmo ir po blizgučiais paslėpto netikrumo. 

  Ieva Šukytė

  Pilies g. 44