VDA galerija „Akademija“ kviečia į Alex Kochan parodą „Subversija“.

Subversija:
1. ardomoji veikla
2. nuvertimas
3. nugriovimas

Būsi atviras, bandysi skųstis bloga savo padėtimi viešai – tapsi piktas, iš mitologinių tolumų atėjęs iškrypęs žvėris, bandantis griauti valstybę, šeimas ir moralę.

Stebėdamas lietuvišką sociopolitiką LGBTQ+ bendruomenės atžvilgiu ir vis kylančius ažiotažus šiuo klausimu, turiu pasirinkti – slėptis ir tyliai stebėti, kaip mano ir kitų tapatybė yra nužmoginama, demonizuojama ir ignoruojant problemas paverčiama mitu, ar visgi būti viešumoje ir įrodinėti savo žmogiškumą?

O gal pasirinksiu netylėti, bet ir tuo pačiu metu būti tuo mitiniu žvėrimi ir griausiu pasaulį toliau? Kartais norisi tiesiog pasilinksminti ir pažaisti su ta priskirta absurdiška, demoniška tapatybe.

A.K

Apie autorių

Alex Kochan yra VDA Vilniaus fakulteto Grafikos katedros magistro studentas. Parodoje pristatomi kūriniai – estampai, kuriami pasitelkiant tradicines grafikos raiškas: medžio raižinį, giliaspaudę (akvatintą), piešinį ir t.t. Dalis rodomų kūrinių yra iš 2021 m. baigiamojo Grafikos bakalauro projekto „Trans mitologija”, kuriame nagrinėjama nužmoginimo žala translyčio žmogaus tapatybei. Kiti darbai yra magistro studijų metu kuriamo meno projekto dalis. Jame tęsiama lyties tapatybės tema, bet iš kitos pusės – kodėl kartais geriau priskirti nežmonišką vaizdinį pačiam sau? Tas pats naratyvas yra plečiamas iliustracijose, kuriose vaizduojamos juodos velniškos būtybės.

Parodoje iš viduramžių paveiksliukų pasiskolintais laisvės ištroškusio vienaragio, iš tolumų atėjusių šungalvių ir demoniukų vaizdiniais ieškoma paralelių tarp jų ir „kitokios” queer tapatybės.

Parodos atidarymas vyks sausio 18 d., 17.30 val. VDA galerijoje „Akademija“, Pilies g. 44, Vilnius.

Paroda veiks vasario 4 d.