VDA Doktorantūros skyrius kviečia į seminarą, besidomintiems meno doktorantūra ir meniniu tyrimu. Jis vyks birželio 27 d. VDA Doktorantūros pastate C1 (Malūnų g. 3 Vilnius), 102 aud. ir nuotoliniu būdu (pasyviam klausymuisi; garso kokybės ir atsakymų į klausimus negalėsime garantuoti): Google-Meet nuoroda.

VDA meno doktorantūrai Lietuvoje (ir VDA) jau 14 metų, o mes vis dar ja stebimės ar užduodame bakalauro lygio klausimus. Laikas vėl gurkštelėti vitaminų dozę. Seminaras supažindins su pagrindiniais meninio tyrimo klausimais, prasklaidys mitus ir padės apsispręsti ar jums pakeliui su meno doktorantūra, ar gal visgi geriau toliau laisvai tęsti menininko, dizainerio ar architekto praktiką. Pasvarstysime kartu kokias žinias jūs kuriate ir ar norite išduoti savo epistemą ir metodologijas? Taip pat sužinosite kokie yra stojimo į meno doktorantūrą reikalavimai bei galėsite pavartyti sėkmingai apgintas meno disertacijas (jas matote nuotraukoje, be to, rekomenduojame jas pavartyti VDA bibliotekoje).

Dokumentų priėmimas į architektūros krypties meno doktorantūrą vyks rugsėjo mėn. 3-4 d., o į dailės ir dizaino krypčių meno doktorantūrą – rugsėjo 5-6 d. Daugiau

Prieš ateinant, rekomenduojame paskaityti bent tris mūsų išleistus leidinius, kad geriau suprastumėte mūsų žodyną ir vertybes:
- “OPAPA, MENO DOKTORANTŪRA. Pokalbiai prie Vilnelės apie meną ir mokslą” (sud. Vytautas Michelkevičius), VDA leidykla, 2023;
- Varto, Juha. Meninis tyrimas. Kas tai? Kas jį atlieka ir kodėl? VDA leidykla, 2022;
- Michelkevičius Vytautas. Meninio tyrimo suvesti: žinojimo kontūrais, VDA leidykla, 2016.

Seminaro programa

Birželio 27 d. (ketvirtadienis)

16.00-16.20
Kodėl man (ne)verta studijuoti meno doktorantūroje arba 11 klausimų, kuriuos norėjote paklausti apie meninį tyrimą, bet nežinojote kieno?
Prof. dr. Vytautas Michelkevičius, meno doktorantūros programos vadovas

16.20-16.30
Pastebėjimai apie Dailės krypties meno doktorantūrą
Dailės komiteto pirmininkas prof. dr. Žygimantas Augustinas

16.30-16.40
Pastebėjimai apie Dizaino krypties meno doktorantūrą
Dizaino komiteto pirmininkas prof. Audrius Klimas

16.40-16.50
Pastebėjimai apie Architektūros krypties meno doktorantūrą
Architektūros komiteto pirmininkas ir programos vadovas doc. Romualdas Kučinskas

16.50-17.20
Diskusija: tai visgi Vitaminas DA (Doctor of Arts) ar PhD (Philosophiae Doctor)?

P.S. Renginio pavadinimą inspiravo EKA (Talinas) seminaras “Vitamin PhD” ir Bostono universiteto podcastas “Vitamin PhD”.