VDA Doktorantūros skyrius lapkričio 28 d. 17.00 val. kviečia prisijungti prie "Tyrimų baro" kartu su dviem doktorantėmis Fadwa Bouziane ir Hannah Foley, kurios reziduoja @Sodas 2123 "Kingfisher" programoje. Jos nesenai dalyvavo simpoziume "Ne visai karalius, ne visai žuvis". Performatyvūs susitikimai vyks Doktorantūros skyriuje 102 aud., VDA pastatas C1, Malūnų g. 3, Vilnius

Fadwa Bouziane

Apie pristatymą

Fadwa, remdamasi asmenine patirtimi, susijusia su jos šeimos gyvenimu, nagrinėja kultūrines įtampas, įskaitant tapatybės praradimą, geografinį persikėlimą, traumas ir rasių bei lyčių santykius.

Ši asmeninė patirtis apima jos tėvų, emigravusių iš Maroko ir Haičio į Kanadą, pasakojimus. Ji teigia: Kasdieniame gyvenime mes įsisaviname informaciją iš mus supančios aplinkos. Informaciją perkeliame į tai, kaip judame pasaulyje, kaip kalbame ir kt. Kiekvienas mūsų gestas yra iš aplinkos perimto suvokimo atspindys. Menininkė klausia savęs: Ką tavo kūnas bando tau pasakyti? Kaip tu gali panaudoti savo kūną kitokiam pasakojimui nei iki šiol?

Biografija

Fadwa Bouziane gimė nedideliame Kvebeko miestelyje Cowansville. Jos motina Farida Bouziane yra amazičių kilmės marokietė, o tėvas Ulrickas St Louis - haitietis.

Fadwa Bouziane svarbu iš kur ji yra kilusi, nes būtent tai atvedė menininkę ten, kur ji yra dabar, šiuo konkrečiu metu. Ji yra biseksuali juodaodė, užaugusi musulmonų šeimoje, kur Biblija ir Koranas sėdėjo prie vieno stalo. Fadwa užaugo tarp trijų skirtingų kultūrų, bandydama atrasti priklausymo jausmą ir būdama priversta gyventi baltųjų erdvėse. Ji šiuo metu Airijoje (Burren College of Art) yra antro kurso doktorantė.

Hannah Foley

Apie pristatymą

Hannah Foley doktorantūros tyrime siekiama posthumanistinės performanso meno metodologijos, paremtos hidrofeministine kūno samprata. Tyrime daugiausia dėmesio skiriama afektyvaus susitikimo "hidropoetikai", verčiant ir bendradarbiaujant su vandens kūnais, kurie yra daugiau nei žmogus. Ką reiškia atlikti performansą kaip vandens kūnas ir su vandens kūnu? Kaip performatyvūs santykiai gali egzistuoti vietoje ir laike, viršydami arba paneigdami performanso dokumentą?

Šiame performatyviame menininkės pokalbyje Hannah aptars daugiau nei žmogaus bendradarbiavimo su vandeniu priemones, įskaitant būdus, kaip prisitaikyti, įgyvendinti ir įvertinti performatyvius susitikimus. Pokalbyje daugiausia dėmesio bus skiriama jos naujausiam darbui su "Bridgewater Jerry" (jos gyvenamoje vietovėje nipaluna / Hobart būdingas rūkas virš upės), taip pat bus kalbama apie ankstesnius ir tebevykstančius tyrinėjimus, susijusius su upėmis, smegduobėmis ir hidroelektrinių užtvankomis.

Biografija

Hannah Foley yra tarpdisciplininė menininkė ir kuratorė, gyvenanti nipalunoje / Hobarte (Australija), atliekanti doktorantūros tyrimus Tasmanijos universitete. Į procesą orientuotoje Hannah praktikoje politinis, fenomenologinis ir konceptualus kūnas yra priemonė tyrinėti esamus ir spekuliatyvius būdus būti su/su/pasaulyje. Ankstesniuose projektuose buvo naudojami performansas, instaliacija, tekstas ir garsas; kiekvienas darbas pradedamas nuo kūno per gestų ir gyvenimo tyrimo procesus. Naujausiuose darbuose skulptūros iš oro bendradarbiaujant ir performatyviai kvėpuojant, ledo skulptūros, į kurias įterpti garsinio lauko performansų burbulai, ir kinetinės rūką surenkančio rūko skulptūros. Rezidencijos SODAS 2123 metu Hannah dirbo su savo tyrimais, įgyvendindama vandens bendradarbiavimo strategijas, kad įsitrauktų į Vilnios ir Neries upes.

Hannah Foley (ji/ji)
https://hannahfoley.art
https://instagram.com/hannahfoley.art

Susitikimus moderuos prof. dr. Vytautas Michelkevičius.

Daugiau apie rezidencijas