VDA Doktorantūros skyrius kviečia prisijungti prie Tyrimų baro kartu su Dr. Madaleine Trigg, kuri dalyvauja @Sodas 2123 "Kingfisher" rezidentūros programoje. Ji ką tik sudalyvavo simpoziume "Ne visai karalius, ne visai žuvis".

Data ir laikas: lapkričio 21 d. 13:15 val.
Vieta: VDA 102 aud. (Malūnų g. 3, Vilnius)

Šiame performatyviame menininkės pokalbyje daugiausia dėmesio skirsiu kūrybinei praktikai, atsiradusiai iš mano doktorantūros tyrimų. Šio doktorantūros darbo metu tyrinėjau žmogaus ir nežmogaus kūnų sąsajas per seriją pasikartojančių kontaktinių improvizacijų su tešla, mielėmis, kviečiais ir fotoaparatu. Kontaktinės improvizacijos - tai judesio praktika, kai judesys nėra iš anksto suplanuotas, o vystosi per kūnų kontaktą. Praktikuojant posthumanizmą per performansą, šiose kontaktinėse improvizacijose tyrinėjama, kaip žmonių kūnus judina medžiagos ir lydinčios rūšys.

Šių kontaktinių improvizacijų atranka bus rodoma siekiant kontekstualizuoti ir išplėsti praktines ir filosofines judėjimo su mūsų palydovais pasekmes. Filme "Kūno duona" (Body-Made-Bread) stebimas duonos gamybos iš kūno skysčių procesas, jis filmuojamas iš apačios, kad būtų atskleista vykstanti medžiagų (ir mikroskopinė) sąveika. "Cocklebreads" atkuria istorinį receptą, pagal kurį moteris minko tešlą užpakaliu, ir pateikia pavyzdį, kaip kamera tampa dar vienu minkymo proceso dalyviu. "Kviečių lauke" užfiksuoti penki kviečių auginimo mėnesiai ir sutalpinti į 20 minučių filmą. Filmuojant nuo žemės, šiame kadre daugiausia dėmesio skiriama lydinčių rūšių (paukščių, bičių ir tokių stichijų kaip saulė ir vėjas) veiklai.

Madaleine Trigg biografija

Madaleine yra performanso menininkė, fotografė, tyrėja ir dėstytoja. Jos kūrybinėje praktikoje daugiausia dėmesio skiriama kūnų, judesių ir medžiagų tarpusavio ryšiams. Iš Jungtinės Karalystės kilusi Madaleine persikėlė į Velingtoną (Aotearoa / Naujoji Zelandija, 2018-2023 m.), kad galėtų studijuoti kūrybinės praktikos vadovaujamoje doktorantūroje.

Ankstyvieji darbai apima solo performansą "Sutre", kuriame buvo vaizduojama suyranti suknelė, kuri buvo transformuota į hologramą meno mugėje "Kinetica" (2011 m.), įtraukta į 2013 m. "Aesthetica Art Prize" ilgąjį sąrašą ir atstovavo Jungtinei Karalystei ekstremalių kostiumų parodoje, Prahos kvadrienalėje (2011 m.).

Kiti performansai buvo pristatyti Šiuolaikinio meno institute (2007-2008 m.), Nacionalinio teatro studijoje (2009 m.), SHUNT lounge (2009 m.), BAC (2010 m.), Roundhouse (2011 m.), Karališkajame meno koledže (2016 m.), Saatchi galerijoje (2016 m.), Southbank centre (2018 m.) ir Performance Arcade (2019 m.). Madaleine yra surengusi tarptautines gastroles: ji lankėsi Berlyne, Briuselyje, Kelne, Freisinge, Helsinkyje, Neapolyje, Nelsone, Prahoje, Porto, Velingtone, Veronoje, Vitorijoje ir Zagrebe.

Madaleine neseniai paskelbė skyrių apie savo doktorantūros tyrimą "Kneading Bodies" leidinyje "Posthumanism in Practice" (redagavo Christine Daigle ir Matt Hayler, Bloomsbury).

Šiuo metu ji yra kviestinė dėstytoja Karališkojoje centrinėje kalbos ir dramos mokykloje (Londonas), kur dėsto scenografijos magistrantūros / magistrantūros studijose.

Nuorodos

Within the Wheatfield

Kadrus iš "Body-Made-Bread" ir doktorantūros praktikos galima rasti skyriuje "Minkyti kūnai"

Fotografijos darbai: Madaleine Trigg - Obsolete and Discontinued