Meninis tyrimas yra vis dar besiformuojantis laukas ir dažnai vertinamas iš meno ar mokslo perspektyvos. Bet gal jau laikas bandyti jam taikyti atskirus kriterijus ir išsikapstyti iš mitų pelkės ir bekraštės tundros? Kokio dydžio tarpeklis yra šiandien tarp meno ir mokslo? Ir kaip sekasi meniniam tyrimui statyti tiltus ir kiek jie patvarūs siaučiant epistemologiniams vėjams?

Išties tundros kaip skaidrios platumos metafora čia pasitelkta ne veltui, nes renginyje bus pristatytas žinomo suomių filosofo Juha Varto knygos vertimas į lietuvių kalbą. Pristatymo metu pamatysime kaip šylant klimatui įvairėja tundros augmenija ir meniniam tyrimui pavyksta išklampoti iš pelkių. O jos beje, ypač vertingos tiek mūsų, tiek Suomijos ekosistemai.

Per „biologinės įvairovės“ metaforą mes siekiame, kad ir tyrimuose būtų įvairovė ir kartu su kitais tyrimais taikiai sugyventų meninio tyrimo metodai, papildydami jau esančius mokslinių tyrimų metodus.

Čia taip pat svarbi ir „pakrantės“ sąvoka, kuri gali žymėti disciplinų ribas. Jei mokslininkai yra ant kranto, o menininkai tyrinėja jūras – kaip gi jiems susitikti? Kokių įrankių ir komunikacijos priemonių reikia? Laimei, kad tiek Lietuvoje, tiek Nyderlanduose yra uostų, per kuriuos gali vykti bendradarbiavimas, tad renginyje bus pristatyta ir kartu su Rietveldo akademija vykdyto eksperimentinio doktorantūros modelių projekto leidinys.

Tundra ir pakrantė negali būti atskirtos nuo bio-įvairovės. Todėl mus taip pat domina bene pastebimiausi skirtingų klimatinių juostų atstovai – paukščiai. Taigi kokie paukščiai gyvuoja meninio tyrimo platumose ir kurių paukščių įvaizdžiai gali būti pasitelkti įvardijant skirtingo tipo tyrėjus tiek moksle, tiek mene: gulbės, ereliai, gegutės ar ...?

Renginys skirtas meno studentams ir profesoriams, dėstytojams ir menininkams, taip pat humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) ir gamtos ir technikos mokslų (GTM) tyrėjams bei visiems norintiems persvarstyti savo tyrimų metodologijas, susipažinti su meniniu tyrimu, bei jo poveikiu šiuolaikinio meno scenai ir mokslui.

Preliminari programa (Balandžio 28 d. 14.00-17.45)

14.00-14.20 5G (Penktos kartos) meno doktorantūros programa Lietuvoje: realybė ar fantazija? Doc. dr. Vytautas Michelkevičius

14.20-14.40 Kaip ornitologija galėtų prisidėti prie geresnio meninio tyrimo supratimo? Prof. dr. Aldis Gedutis (KU)

14.40- 15.00 O kas jeigu galėtum apsiginti meno kūrinį? Doc. dr. Vytautas Michelkevičius su filosofu prof. David Quingley (Merz Akademie, DE) Eksperimentinio projekto Creator Doctus rezultatų ir knygos pristatymas. www.creatordoctus.eu
15.00-15.20 kavos pertrauka su saldumais
15.20-16.50 Menininkų ir mokslininkų diskusija "Kam gi tas meninis tyrimas akademijoje?". Moderuoja Vytautas Michelkevičius ir Aldis Gedutis.

16.50-17.00 Prasivėdinimo pertrauka

17.00-17.30 Juha Varto knygos vertimo „Meninis tyrimas. Kas tai? Kas jį atlieka ir kodėl?“ pristatymas kartu su vertėja Urte Liepuoniūte, meno daktaru Arnu Anskaičiu, filosofu Arūnu Gelūnu ir moksliniu redaktoriumi Vytautu Michelkevičiumi bei svečiais.

Daugiau apie knygą https://leidykla.vda.lt/lt/leidinys/1290507359/meninis-tyrimas-kas-tai-kas-ji-atlieka-ir-kodel

Seminaras vyks Balandžio 28 d. 14.00-17.45 Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros skyriuje, 102 auditorija, Malūnų g. 3, Vilnius. Renginį organizuoja Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros skyrius ir doc. dr. Vytautas Michelkevičius.

Registruokitės iki balandžio 26 d. 16.00 val., kad žinotumėme kiek kavos ir kėdžių paruošti
https://forms.gle/hDMQsZj8S3Hs7ZFc6

Dalyje seminaro bus pristatyti tarpiniai rezultatai iš  Vilniaus dailės akademijos ir Klaipėdos universiteto drauge vykdomo projekto „Meninio tyrimo poveikis humanitariniams mokslams ir vizualiajam menui. Lietuvos atvejis globaliame kontekste“. Finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. S-LIP-20-19)