Meno doktorantų seminaras (15-30%)

Kviečiame prisijungti į meno doktorantų seminarą, kuriame pirmo ir antro kurso dailės, dizaino ir architektūros krypčių meno doktorantai pristatys savo meno projektų eigą, kūrybinius ir tiriamuosius projektus.

PROGRAMA:

Balandžio / April 27 d. 14 - 17 val. (in English)
Sophie Durand
Indrė Liškauskaitė
Gailė Griciūtė

Balandžio 28 d. 10 - 17 val. (lietuviškai)
Justina Semčenkaitė
Gerda Liudvinavičiūtė
Monika Liočaitė-Raubickienė
Gabrielė Gervickaitė
Povilas Marozas

Kviečiame peržiūrėti dailės, dizaino ir architektūros krypčių meno doktorantų seminaro PROGRAMĄ ir prisijungti!

Balandžio 28 d. 16 val. (meno doktorantų seminaro metu) vyks paskaita-diskusija:  

prof. dr. Aldis Gedutis & prof. dr. Vytautas Michelkevičius
Drąsiųjų keliai: meno doktorantų sūpuoklės tarp meno ir mokslo

Pavadinimas „Drąsiųjų keliai“ turi bent dvi kultūrines konotacijas. Pirmiausia, tai antrosios XX a. pusės knygų serija, publikavusi nuotykinę literatūrą. Antra, tai grupės „Sportas“ iniciatyva sukurtas leidybos projektas, siekęs padėti alternatyvai tapti prieinama. Abu projektai – jau tik istorija. Tačiau abiems projektams bendra tai, kad jie suponuoja fizinę ir/ar intelektualinę kelionę, kurios pradžioje keliautojai daug ko nežino, nėra žinomi, daug ko nėra patyrę, daug ko neatradę. Keliavimas drąsiųjų keliais sėkmingai užpildo šias spragas. Meno doktorantūra tam tikra prasme irgi yra nuotykis, kai tenka rizikuoti. Pradėjus keliauti drąsiųjų keliais, pasukti atgal tampa itin sudėtinga. O ir grįžę atgal stipriai pasikeičia. Pradžioje regisi, kad viskas daugmaž žinoma, tačiau ilgainiui paaiškėja, kad reikia itin intensyviai tirti, kad pavyktų parengti bent meno projekto juodraštį. Ironiška, bet neretai meno disertacijos rengimo pabaigoje paaiškėja, kad nežinoma gerokai daugiau nei buvo galima įsivaizduoti pradžioje. Todėl ši paskaitai su diskusija – gera proga padiskutuoti apie tai, kas yra gera / prasta meno disertacija; kokio tipo keleivis ar paukštis esate? Kur driekiasi jūsų migracijos keliai; ir kokio platumo bei greičio komunikacijos kanalu (1G – 5G) naudojatės? koks meno disertacijos vaidmuo ir statusas kitų disertacijų kontekste; koks rašymo vaidmuo meno disertacijose; kaip išlaikyti tinkamą balansą tarp projekto vadovų – menininkų ir mokslininkų – reikalavimų, kai pirmieji galimai siekia „grožio“ ar estetinės vertės, o antrieji – tiesos ir žinojimo. Ir t.t.  

Paskaitoje bus pristatytos pagrindinės mintys iš autorių bendrai rašomos knygos iš Vilniaus dailės akademijos ir Klaipėdos universiteto drauge vykdomo projekto „Meninio tyrimo poveikis humanitariniams mokslams ir vizualiajam menui. Lietuvos atvejis globaliame kontekste“. Finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. S-LIP-20-19)

Vieta: Vilniaus dailės akademijos 102 aud. (VDA C1 pastatas, Malūnų g. 3, Vilnius).