Du menininkai-tyrėjai Ulvi Haagensen ir George Finlay Ramsay spalį reziduoja SODAS 2123 ir ruošiasi artėjančiam simpoziumui "Not Quite King, Not Quite Fish".

Spalio 30 d. 16 val. vyks menininkų paskaitos VDA Doktorantūros pastate C1 102 aud. Jų metu bus rodomi du George Finlay Ramsay trumpametražiai filmai ir Ulvi Haagensen kūriniai.

Menininkai Ulvi Haagensen ir George Finlay Ramsay dalyvauja "Kingfisher" rezidencijoje SODAS 2123, kuri baigsis jų indėliu simpoziume "Not Quite King, Not Quite Fish" vyksiančiame lapkričio 8-11 d. SODAS 2123.

Dviejų George Finlay Ramsay trumpametražių filmų peržiūra

CASTOROCENE (16 mm į skaitmeninį formatą, 12 min., spalvotas, garsas, 2021 m.)
Po to, kai žmonės (vėl) sunaikino pasaulį, iš užmirštos pelkės išplaukia bebras ir atstato pasaulį iš nulio.
https://www.georgefinlayramsay.com/castorocene

ir

Nurstedas, iš miego pusės (16mm į skaitmeninį, 13 min., spalvotas, garsas, 2023 m.)
Kvietimas įeiti į Nurstedą, iš miego pusės, peržengti slenkstį ir atvykti į tai, kas atrodo kaip pabudimas, kaip tik tuo metu, kai reikia pamatyti saulėlydį.

Po filmo peržiūros George'as šiek tiek papasakos apie tai, prie ko dirbo čia, SODAS 2123 rezidencijoje, Empedoklio sindromo performansui 10 d. "Kingfisher" simpoziume:

Praeityje aš buvau berniukas ir mergaitė, krūmas ir paukštis, žuvis, kuri keliaudama iššoka iš jūros.
-Empedoklis

Performatyvi paskaita, parengta pagal tyrimą, skirtą siūlomam vaidybiniam filmui "Empedoklio nuostata", kuriame aprašomos dvi kelionės į Etnos kalną, kurias skiria 2500 metų, ir brėžiama riba tarp ikisokratikų, ankstyvojo kino, Tristramo Šendžio, fotogrametrijos ir Lynn Margulis.

BIO
George Finlay Ramsay (g. 1988 m., Dandis, Škotija) yra menininkas, dirbantis su poezija, ritualais ir analoginiu kinu. 2017 ir 2018 m. jis sudegino šimtus žmonių atgailų įvairiuose ugnikalniuose visoje Eurazijoje. Jo suklastota epinė poema Raven’s Reprise (2020) pasakoja apie apgavikę varną, keliaujančią per pandemiją ir keičiančią pasaulį į geresnį. Ramsay trumpametražiame filme CASTOROCENE (2021 m.) bebrai iš naujo kuria pasaulį po to, kai žmonės jį sunaikino. Vidutinio ilgio filme Family Fugue  (2022) pasakojama apie tai, kaip mus persekioja mūsų protėviai. Filmuose Nursted, from the sleep side (2023) ir Flesh, Wax & Glass (2023) pasakojama apie užmigusį namą ir šventų ritualų filmavimo iššūkius.

Menininkas kuria planus, kaip po mirties savo kūną įmesti į ugnikalnį.

Rezidencijos metu George Finlay Ramsay ruošis performatyviai paskaitai, apie jo kuriamą vaidybinį filmą The Empedocles Clause,  kuri bus pristatyta simpoziumo „Ne tai karalius, ne žuvis” metu, lapkričio 11 d. SODAS 2123. Jis taip pat planuoja praleisti laiką šmirinėdamas Kalvarijų turguje.


Ulvi Haagensen yra menininkė ir Estijos meno akademijos doktorantė.

Ji parodys ir papasakos apie
 
dalykus, esančius ant ribos, gali būti sunku klasifikuoti, jie gali būti dviprasmiški ir painūs, bet geriausiu įmanomu būdu. Mano doktorantūros tyrimas yra apie ribas tarp meno, meno kūrimo ir kasdienio gyvenimo. Man patinka akimirkos, kai ne menas susitinka su menu, ypač kai tai susiję su buitiniais namų ruošos darbais, pavyzdžiui, valymu ir tvarkymu, ir kasdieniais daiktais, pavyzdžiui, staltiesėmis, lempomis ir visais tarpiniais dalykais.
Savo pranešime kalbėsiu apie stalo įrankių trūkumą, apie siuvinėjimą ir bendradarbiavimą, apie rūpinimąsi ir nesirūpinimą ir apie tai, kaip išlikti optimiste.

Bio
 
Ulvi Haagensen yra menininkė ir Estijos menų akademijos meno tyrimų doktorantė.
 
Ji gimė Sidnėjuje, Australijoje, tačiau jau daug metų gyvena, dirba ir dėsto Taline. Ji studijavo Sidnėjuje: Miesto meno institute (bakalauro laipsnis), Randviko technikos ir papildomo ugdymo koledže (juvelyrikos dizaino sertifikatas) ir Naujojo Pietų Velso universiteto Dailės koledže (magistro laipsnis). Jos meninė praktika yra tarpdisciplininė, joje instaliacija, skulptūra, piešimas, rašymas, performansas ir vaizdo įrašai derinami su kasdiene praktika, siekiant ištirti, kas nutinka, kai išsitrina ribos tarp meno ir kasdienio gyvenimo. Menininkė yra surengusi personalinių parodų Estijoje, Australijoje, Švedijoje ir Lietuvoje, jos darbų yra Australijos ir Estijos valstybinėse kolekcijose.

„Kingfisher” tyrėjų rezidencija yra organizuojama Vilniaus Dailės Akademijos Doktorantūros skyriaus kartu su SODAS 2123. Visi rezidentai pristatys savo tyrimus atvirų renginių metu bei tyrėjų simpoziume „Nei tai karalius, nei tai žuvis”, kuris vyks lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus Dailės Akademijoje ir SODAS 2123. Daugiau informacijos: https://www.vda.lt/en/doctoral-studies/postgraduate-studies/events-and-exhibitions/research-symposium-2023

Ulvi Haagensen rezidenciją SODAS 2123 remia Estijos kultūros rėmimo fondas.

SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

>>>>>>>>>>>>>>>>

„Kingfisher” tyrėjų rezidencija yra organizuojama Vilniaus Dailės Akademijos Doktorantūros skyriaus kartu su SODAS 2123. Visi rezidentai pristatys savo tyrimus atvirų renginių metu bei tyrėjų simpoziume „Nei tai karalius, nei tai žuvis”, kuris vyks lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus Dailės Akademijoje ir SODAS 2123. Daugiau informacijos: https://www.vda.lt/en/doctoral-studies/postgraduate-studies/events-and-exhibitions/research-symposium-2023

Ulvi Haagensen rezidenciją SODAS 2123 remia Estijos kultūros rėmimo fondas.

SODAS 2123 rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.