Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia į kelis metus vykdyto projekto „Letmefix“ viešą pristatymą, kuris vyks lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. Vilniaus dailės akademijos doktorantūros skyriaus 102 auditorijoje (Malūnų g. 3).

„Letmefix“ – tai nuolat pildoma nuo 1987 m. iki šių dienų sukurtų Lietuvos video, instaliacijų, garso bei performanso meno kūrinių internetinė biblioteka, kurios pagrindinis tikslas yra suteikti plačiajai visuomenei bei meno profesionalams ir studentams laisvą prieigą prie galbūt mažiau žinomų ar primirštų, rečiau eksponuojamų lietuvių tarpdisciplininio meno kūrinių kuruoto archyvo. Tokiu būdu yra papildoma ir praplečiama kitų Lietuvos meno institucijų kaupiamų archyvų pristatoma panorama, pateikiamas iš dalies alternatyvus, pačių menininkų perspektyvai artimesnis žvilgsnis į šalies šiuolaikinio meno istoriją, o kūriniai ir jų dokumentacija ištraukiami iš kolekcijų saugyklų, menininkų asmeninių archyvų bei parodų salių.

Pristatymo metu vyks diskusija, kurioje dalyvaus „Letmefix“ projekto kuratorė  Gabrielė Radzevičiūtė ir archyvo videomeno, performanso bei garso meno skilčių kuratoriai Danutė Gambickaitė, Kęstutis Šapoka ir Tautvydas Bajarkevičius. Diskusiją moderuos kultūros ir meno tyrėjas Jurijus Dobriakovas.

Bet koks archyvas neišvengiamai pristato tam tikrą ideologinį požiūrį ir pasaulėžiūrą, todėl diskusijos metu kartu su publika bandysime kritiškai išsiaiškinti, ką ir kam sako, ką būtent fiksuoja, ir kokias skyles lopo „Letmefix“ archyvas. Ieškosime atsakymų į šiuos klausimus: kiek atviras gali būti tokio archyvo turinys, ką jame pakeičia „wiki“ technologija, ir kokios jo perspektyvos ateityje? Ar tokius archyvus kada nors galės pildyti ir keisti kiekvienas panorėjęs? Kokia yra „Letmefix“ ir panašių laisvai prieinamų archyvų (ne)nauda menininkams? Kodėl verta prisiminti praėjusių dešimtmečių meno kūrinius, kai neretai nespėjame sekti šiandien vykstančių meno procesų, ir ar „Letmefix“ archyvas nėra dar vienas „tarpdiscipliniškumo kapinynas“? Galiausiai, kai 90-ųjų mados ir estetika įgyja fetišo statusą, o nauji meno muziejai, pasak rinkodaros specialistų, gali tapti madingu reiškiniu, galbūt kada nors į madą ateis ir meno archyvai?

Įėjimas į renginį atviras.

www.letmefix.lt
http://www.letmekoo.lt/