• Naujienlaiškis
 • “Creator Doctus” tinklo konferencija apie meno doktorantūros modelius

  Vilniaus dailės akademija 2018-ųjų pabaigoje kartu su dar 9 partneriais pradėjo 3-ejų metų trukmės strateginės partnerystės Erasmus+ projektą “Creator Doctus”. Jo tikslas ištirti visame pasaulyje veikiančius trečiosios menų studijų pakopos modelius ir pasiūlyti naują, hibridinį, esantį arčiausiai menininkų praktikų. Vienas iš idealistinių modelių būtų daktaro laipsniui gauti ginamas pats meno kūrinys be tekstinės disertacijos, o kitas – nuosekliai įgyvendintas ir viešinamas su partneriu iš meno pasaulio: galerija, muziejumi ar meno centru.

  Gegužės 20-21 d. Atėnuose rengiami pirmoji vieša konferencija, kurioje dalyvaus VDA kartu su devyniais partneriais Rietveld Academie (koordinatorius), Athens School of Fine Arts, Merz AkademieENSAPCGlasgow School of ArtRoyal Danish Academy of Fine Arts ir EQ-Arts.

  Joje VDA veikiantį modelį pristatys doktorantų vadovai prof. Konstantinas Bogdanas ir doc. dr. Vytautas Michelkevičius kartu su doktorantu Arnu Anskaičiu. Vėlesniuose susitikimuose ir konferencijose bus nagrinėjamos kitos meno doktorantūrai aktualios temos ir bus rengiami vieši konkursai VDA bendruomenės nariams. Vienas didžiausių renginių vyks 2020 metų rugpjūti greta Nidos doktorantų mokyklos: tai bus mokymai doktorantams, jų vadovams ir suinteresuotiems partneriams.

  Projekto vadovas ir atstovas nuo VDA yra doc. dr. Vytautas Michelkevičius.

  Žr. daugiau angliškai bei projekto puslapyje.