• Naujienlaiškis
 • PICTURES FROM.LT – VDA kuruojamas stendas Londono iliustracijų mugėje (London Illustration Fair). Renginyje prisistatys keturi jaunosios kartos Lietuvos iliustratoriai ir grafikos dizaineriai, trys iš jų – VDA studentai.

  Gediminas Šiaulys (Ged Sia, komunikacijų dizaino magistrantūra, I kursas) – iliustratorius ir apdovanojimų laimėjęs animacijos režisierius. 2017 Niujorko filmų festivalyje Animation Block jis laimėjo apdovanojimą už geriausią dizainą su savo trumpametražiu filmu „Kaukai“. 

  Greta Liekytė (Greta Alice, grafikos magistrantūra, II kursas) save vadina stebėtoja. Kasdien sutiktus žmones ji paverčia kūrinių personažais, o jų įprastus gyvenimus – komiškomis istorijomis.

  Justė Urbonavičiūtė (Kissi Ussuki) piešia veidus, rankas, kitas kūno dalis. Jai patinka naudoti siurrealistines ir absurdiškas kompozicijas, ypač jei jos yra rožinės spalvos. 

  Vykintas Pakalka (grafikos bakalauras, IV kursas) domisi skaitmeniniu menu. Jis naudoja minimalistinį stilių ir paprastus naratyvus. Vytautui patinka eksperimentuoti su naujomis medžiagomis.

  Stende eksponuojami darbai nėra susiję tematiškai, o patys iliustratoriai anksčiau nėra rengę bendrų projektų, domisi skirtingais dalykais ir skirtingomis technikomis, skiriasi ir jų profesinė patirtis. Nepaisant šių skirtumų, PICTURES FROM .LT reiškia ir galimybę ieškoti panašumų, taip pat – norą pristatyti Lietuvos kūrėjus pasaulyje atsakant į klausimą, kokia šiandien yra lietuviška iliustracija ir grafinis dizainas.


  Projektas remiamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos programos lėšomis.