Šiemet konkursas „Jaunojo dizainerio prizas’20“ vainikuotas jubiliejine paroda, kurioje pristatyti geriausi komunikacijos dizaino, produkto dizaino, mados dizaino, dizaino tyrimų kategorijų darbai.

Konkurse galėjo dalyvauti visi dizaino studijas šiais metais baigę studentai iš visos Lietuvos. Kai kurios mokslo institucijos dėl nuotolinio  mokymosi karantino metu studentų baigiamųjų darbų ginimą nukėlė į vasaros pabaigą – dėl to buvo gauta 41 paraiška.

Daugiausiai, 34 paraiškas, pateikė Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto studentai. Taip pat sulaukta konkurso dalyvių iš Telšių bei Kauno fakultetų. Gautos dvi paraiškos iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus dizaino kolegijos.

VDA Dizaino inovacijų centro viena iš misijų – padėti jauniesiems kūrėjams įsitvirtinti rinkoje ir pristatyti save kaip profesionalus tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų. Dėl to laimėtojų darbai pirmą kartą pristatyti tarptautiniame „Dezeen“ virtualaus dizaino festivalyje.

Vienoje žymiausių dizaino ir interjero „Dezeen“ platformoje geriausius VDA absolventų darbus gali pamatyti naujausiomis tendencijomis besidomintys žmonės iš viso pasaulio. „Dezeen“ savo prenumeratoriams išsiuntė 170 000 naujienlaiškių, pristatančius Lietuvoje sukurtus VDA jaunųjų kūrėjų projektus.

Ar galima nusipirkti laimės spekuliatyvaus dizaino parduotuvėje? O gal įmanoma reguliuoti savo smegenis pagal poreikį? Norėtumėte pasipuošti juvelyriniais dirbiniais, pagamintais iš vištų kiaušinių lukštų? Tokius ir daugybę kitų klausimų kelia JDP'20 laureatai.

Global Grad Show

Lapkričio mėnesį visi geriausi parodos dalyvių darbai dalyvaus tarptautiniame Dubajaus dizaino savaitės „Global Grad Show 2020“ ekspozicijoje, kuri dėl pandemijos šiemet taip pat bus surengta virtualiai.

ADC*E konkursas

Pagrindinio komunikacijos dizaino prizo laureatė VDA grafinio dizaino absolventė Eglė Kirlytė laimėjo galimybę savo darbą pristatyti lapkričio mėnesį Barselonoje vyksiančiame studentų konkurse „Art directors club of Europe“.

Apie Eglės Kirlytės laimės parduotuvę