Tarptautinis dizaino tinklų forumas, finalizavęs „Kaunas 2022“ programą „Dizainas laimei“ įvyko. Tarptautinis dizaino festivalis ir forumas – proga pristatyti Kauną kaip dizaino miestą tarptautinėje erdvėje, užmegzti ryšius tarp įvairių šalių dizaino bendruomenių, susitikti kūrėjams, taip pat išgirsti kitų miestų bei šalių patirtį. Džiaugiamės, kad Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras buvo vienas iš organizatorių ir galėjo prisidėti prie šio istorinio renginio kūrimo. 

BEDA dizaino forumas 2022

Spalio 13 d. Kaune įvyko BEDA Design Forum 2022, kuriame dalyvavo ir VDA Dizaino inovacijų centras, tapęs BEDA nariu 2022 m. Prieš prasidedant forumo renginiams organizacijos nariams „Kaunas 2022“ suplanavo specialią programą supažindinančią su miestu ir jo erdvėmis. Diena prasidėjo nuo ekskursijos po William Kentridge parodą nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. BEDA nariai turėjo progą su kuratore pasivaikščioti po ekspoziciją ir susipažinti su muziejaus erdvėmis. Toliau dizaino bendruomenės narių laukė susitikimas su kilimų eksperte Laura Bohne Kauno menininkų namuose vykstančioje parodoje - „Austinis menas“. Vėliau svečiai buvo supažindinti su Kauno modernistine architektūra, apsilankė svarbiausiuose šio stiliaus pastatuose. 

Kūrybinėse dirbtuvėse BEDA nariai sprendė klausimus dėl organizacijos veiklų, kaip jos gali padėti kovoti su globaliniu atšilimu, kokia turėtų būti organizacijos strategija, kokios vertybės. Diena buvo kupina įkvėpimo, diskusijų. Kūrybinių dirbtuvių metu organizacijų atstovai numatė dinamišką BEDA ateitį, kuri lems, kad BEDA taps artimesnė ne tik savo nariams, bet ir dizaino bendruomenei.

Prieš kitos dienos Tarptautinį dizaino tinklų forumą „Kaunas 2022“ sukvietė konferencijoje dalyvaujančias organizacijas - BEDA (Bureau of European Design Associations), ICoD (International Council of Design), UNESCO Dizaino miestų tinklus ir EIDD (Design for all Europe) į tinklaveiką skatinantį renginį Pažaislio vienuolyne. Svečius su sveikinančiomis kalbomis pasitiko Rytis Zemkauskas ir „Kaunas 2022“ organizatoriai.

Tarptautinis dizaino tinklų forumas 
 

Spalio 14 d. viešoje konferencijoje pranešimus skaitė BEDA valdybos narė ir viena iš Dutch Design Week organizatorių Ingrid van der Wacht, Pitas Kercheris, kuris pirmininkauja ir kalba konferencijose visame pasaulyje, Monika Domanska iš Lenkijos, kalbėjusi apie eismo projektavimą miestų gatvėse bei jo santykį su estetika, Rama Gheerawo – apie įtraukų dizainą mieste, Maksimas Holovko, kuris su keliolika ekspertų sukūrė Ukrainos miestų atstatymo vadovą bei kiti pranešėjai. Renginyje patirtimi dalijosi ir pranešėjai iš Lietuvos – menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, profesorė, architektūros istorikė Marija Drėmaitė, rinkodaros specialistas Gerimantas Neniškis, menotyrininkas Juozapas Blažiūnas.Dėkojame
Kaunas 2022, BEDA organizacijos nariams, visiems organizatoriams, dalyviams ir svečiams. Džiaugiamės, kad renginys sustiprino dizaino bendruomenę ne tik Kaune, bet ir pasaulyje. 

Prezentacijos: