Paroda 360 Design Budapest

Budapešto dizaino savaitėje spalio 3 - 9 dienomis vyksta kasmetinis 360 Design Budapest renginys. Jo parodoje šiemet eksponuojami ir VDA Dizaino katedros studentės Liepos Marijos Gradauskaitės ir absolventės Emilės Kaškauskaitės kūriniai. 

Didžiuojamės, kad dėl ankstesnių metų sėkmės šiemet jau trečią kartą galime organizuoti renginių ciklą "360 Design Budapest" Budapešto dizaino savaitės metu. Renginys susidomėjusiųjų lauks su įvairiomis programomis: paminėsime tik kelias: parodos metu bus galima susipažinti su įvairiu edukaciniu turiniu, apskritojo stalo diskusijomis ir išskirtinėmis ekskursijomis. Mūsų tikslas - priartinti Vengrijos produktų dizaino pasaulį prie žmonių, kad talentingi kūrėjai gautų daugiau erdvės, taip pat norime palengvinti sąmoningesnių vartotojų kartos formavimąsi." - Teigia Zsófia Jákob Vengrų mados ir dizaino agentūros" generalinė vadovė. 

Liepos Marijos Gradauskaitės baldas „Curve"

Neįprasta tipologija ir analogų neturinčia forma baldas vartotoją kviečia jį išbandyti ir naudoti intuityviai. Objektas sukurtas prisitaikyti prie žmogaus kūno linkių, todėl yra patogus, tinkamas tiek trumpai prisėsti, tiek atsipalaiduoti ilgesniam laikui. Sėdint skatinamos aktyvuoti kasdienybėje rečiau naudojamas raumenų grupes, taip pat sprendžiama kuprinimosi problemą, suteikiant atramą vidinei kojų daliai. Plokštuma baldo priekyje leidžia atsiremti ir funkcionuoja kaip trumpalaikė darbo vieta. Baldas gali būti gaminamas iš įvairių medžiagų – metalo, liejamas iš betono, todėl yra plačių vartojimo galimybių : tinkamas naudoti namų aplinkoje, lauko vietose, kavinėse, prekybos centruose.

Emilės Kaškauskaitės kavos staliukas „249AS2M24"

249AS2M24 - kavos staliuko pavadinimas, sukurtas iš raidžių ir skaičių, kurie nurodo, kokiame automobilyje stiklas buvo naudojamas anksčiau. 
Pagrindinis projekto tikslas buvo parodyti žmonėms, kad automobilio stiklas gali turėti kitą funkciją ir paskirtį gyvenime, taip pat siųsti žinutę, kaip svarbu apsidairyti aplink save ir ne tik perdirbti, bet ir panaudoti.
Staliukas gimė "34ND1" bakalauro projekto metu. Kasmet Lietuvoje išardoma apie 50-60 tūkst. tonų senų automobilių. Iš jų apie 30 % (15-18 tūkst. t) sudaro nenaudingos atliekos, tokios kaip plastikas, guma, stiklas, automobilio salono dalys ir kt. Viename automobilyje yra apie 45 kg stiklo. Dėl ypatingos struktūros jo negalima išmesti į bendro naudojimo konteinerius. Jį reikia perduoti specializuotai atliekų šalinimo tarnybai. Dažniausiai už tai imamas mokestis, todėl daugeliu atvejų didžiuliai kiekiai patenka į sandėlius, pakraščius arba tiesiog sudaužomi. Dėl šios priežasties Emilija Kaškauskaitė savo bakalauro projekte ir kavos staliuke naudojo automobilių stiklą.

Džiaugiamės pirmuoju bendradarbiavimu su Hungarian Fashion and Design Agency (liet. Vengrijos mados ir dizaino agentūra) ir Budapešte besisvečiuojančius kviečiame apsilankyti parodoje, o spalio 8 d. dalyvauti diskusijoje "Points of intersection: Art and Design" (liet. „Susikirtimo taškai: menas ir dizainas"), kurioje nuomone dalinsis ir Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro Direktorė Audronė Drungilaitė. 

Daugiau informacijos rasite oficialiame renginio tinklalapyje - https://360dbp.com/en/