Vizitas PDR - dizaino ir tyrimų centre KardifeGruodžio 5-9 dienomis Dizaino inovacijų centras svečiavosi PDR dizaino ir tyrimų centre Kardife, Didžiojoje Britanijoje.
PDR yra daugybę apdovanojimų pelnęs, daugiadisciplininis tarptautinis dizaino ir mokslinių tyrimų centras, turintis klientų visame pasaulyje. Jis turi plačią infrastruktūrą ir pajėgumus daugelyje dizaino disciplinų, įskaitant naujausias technologijas ir praktiką į orientuotą į dizainą vartotojams, gaminių ir pramoninio dizaino, pažangaus prototipų kūrimo, greitos gamybos ir paslaugų dizaino srityse.

Vizito metu DIC kartu su PDR tyrimų vadovu Andy Walters ir vykdančiuoju direktoriumi Jarred Evans diskutavo apie inovacijų centrų veikimo principus, finansavimo šaltinius, projektines ir komercines veiklas. PDR yra Kardifo Metropolito universiteto dalis sukurta padėti komercializuoti studentų darbus ir vystyti akademinius tyrimus, kurie padėtų dizaino produktų plėtojimui ir dizainui naudingų įstatymų kūrimui. 

Kardifo menų ir dizaino mokykla įkurta 1865 m. yra to pačio universiteto padalinys. Komandiruotės metu Dizaino inovacijų centras susipažino su padalinio tyrėjais Steve Gill ir Debbie Savage bei lankėsi universiteto dirbtuvėse. Šiuo metu dizaino disciplinose dokturantūrą studijuoja 56 studentai, ir egzistuoja 26 mokymosi kryptys. Kardifo dizaino ir menų mokykla viena iš nedaugelio vietų Didžiojoje Britanijoje, kurioje dar galima studijuoti keramiką. 

Anot Audronės Drungilaitės „PDR dizaino ir tyrimų centras įkurtas dėl labai panašių priežasčių kaip ir Dizaino inovacijų centras. Komandiruotės metu gavome daug patarimų, kaip sėkmingai vykdyti centro veiklas, jas stengsimės pritaikyti toliau vystant projektines veiklas.“

Išvykos metu aplankyti kartu su PDR dirbantis Kardifo nacionalinis muziejus, Šv. Fagano nacionalinis istorijos muziejus; Londono dizaino muziejus.
Vizitas finansuotas Erasmus + programos lėšomis.