VDA tyrėjai IENA mugėje

Spalio 27 d. - 30 d. vyks International Trade Fair (liet. Tarptautinė mainų mugė) Niurnberge. Tai viena svarbiausių idėjų, išradimų ir inovacijų mugė Europoje. Joje Vilniaus dailės akademija dalyvauja pirmą kartą. Ekspozicijoje savo darbus pristatys projekto „InoAkademija“ tyrėjai: Simonas Milišauskas, Denis Orlenok, Deividas Juozulynas ir Ignas Kuncevičius. 


Dalyvių darbai 

FlyInn

„FlyInn“ – analogų neturintis išmanusis naudingųjų vabzdžių viešbutis. Denis Orlenok sukurtas produktas padeda skatinti biologinę įvairovę ir sukuria jaukią viešnagę vabzdžiams, kuriems tenka svarbus vaidmuo apdulkinant augalus ir natūraliai naikinant įvairius sodo ir daržo kenkėjus. Elegantiškas vabzdžių viešbučio dizainas išsiskiria aiškiomis linijomis, o jo išvaizda ir funkcionalumas leis lengvai jį integruoti urbanistinėje ar namų aplinkoje. Modulinė sistema leidžia nesudėtingai komplektuoti modulius pagal poreikį, siekiant pritraukti skirtingus vabzdžius: boružes, drugelius, auksaakes, bites, kamanes ir kitus. 

Modulius galima įsigyti pagal poreikį ir keisti jų išdėstymą, savo aplinkoje sukuriant unikaliai atrodantį sprendimą. Vidiniam užpildui naudojamos natūralios medžiagos. Išorinis korpusas gaminamas mažais kiekiais pagal poreikį. Viršutinis trikampis modulis skleidžia naudinguosius vabzdžius viliojančius kvapus, atsižvelgiant į paros laiką, temperatūrą ir oro drėgmę. Siekiant sumažinti vienetinių pakuočių kuriamą taršą, vartotojas savarankiškai reguliuoja vabzdžius viliojančio skysčio kiekį.

Praktinių įgūdžių nuotolinio mokymo įrenginys „Edurega”

„Vaizdo įrašai pirmuoju asmeniu – vienas iš efektyviausių būdų įsisavinti praktinius įgūdžius. Tai ypač aktualu, kai perteikti proceso ar jo pakartoti fiziškai negalima” - teigia „Edurega” kūrėjas Deividas Juozulynas

„Edurega” – ant galvos dedamas prietaisas, leidžiantis pademonstruoti asmeninę praktinio darbo perspektyvą kitam žmogui. Asmuo, norintis perteikti žinias, naudodamasis įrenginiu sukuria aukštos kokybės vaizdo ir garso įrašą. Kiti asmenys, gavę prieigą prie įrašo, gali mokytis, peržiūrėdami jį daugybę kartų. 


Kitaip nei rinkoje esantys analogai, įrenginys kartu su internetine platforma leidžia kurti įtaigų edukacinį nuotolinio mokymosi turinį, skirtą praktiniams įgūdžiams tobulinti. Verslui tai yra inovatyvus būdas apmokyti savo darbuotojus ir didinti jų kompetenciją, o mokymo įstaigoms – perteikti praktinius įgūdžius studentams.

Modulinė sistema „Iziconn“

Modulinis dizainas – viena iš projektavimo praktikų, galinčių padėti sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, pvz., supaprastinant pakartotinę gamybą jau projektavimo etape, pasitelkiant modulines struktūras ir standartinius komponentus. Pagrindinė Igno Kuncevičiaus sukurtos modulinės sistemos „Iziconn“ funkcija – moduliarumas – ne tik padeda spręsti netvaraus vartotojiškumo problemą, bet ir palengvina produkto gamybą bei adaptaciją prie kritinių elektroninių prietaisų rinkos pokyčių. 

Rinkoje esantys technologiškai panašūs analogai produkto modulumą akcentuoja tik kaip galimybę naudoti tos pačios jungties akumuliatorių, t.y. sujungti konkrečius prietaisus, neišnaudojant pilno modulumo potencialo parduodamo produkto dizaine. Tačiau kuriamo produkto modulumas vartotojui leidžia ne tik jungti akumuliatorinį modulį su tam tikrą paskirtį turinčiu moduliu/elementu, bet ir kombinuoti modulius tarpusavyje. Modulinė sistema „Iziconn“ suteikia galimybę turėti daug skirtingų funkcijų viename prietaise, jas pakeičiant ir pritaikant skirtingose srityse.

Amputuotų rankos pirštų protezai

Simono Milišausko sukurta pilnai ar dalinai amputuotų rankos pirštų protezų sistema, siekianti atkurti dalinę prarastų pirštų funkciją. Sistema vadovaujasi 3D skenavimo - kompiuterinio generavimo - 3D spausdinimo gamybos modeliu, taip minimizuojant protezo adaptavimo laiką ir kaštus. Papildomai, tokia gamybos technologija leidžia pigiai sukurti unikalaus, unifikuoto dizaino estetišką produktą, kuris, vietoje realybės imitavimo, funkcionuoja kaip asmens stiliaus detalė. Sistemos tikslas yra sukurti ekonomiškų protezų prieigą plačiam spektrui rankos pirštų amputantų, kartu prisidedant prie jų psichologinės gerovės.