Šiais metais „Dizaino savaitės“ programą papildo „Design Talks“ tarptautinė konferencija. Pirmą kartą Lietuvoje vyksianti tarptautinė konferencija suburs akademikus, tyrinėtojus ir dizaino praktikus diskutuoti klausimais: ar geras dizainas gali būti tvarus dizainas; tolimas ar artimas dizaino ir meno santykis bei kodėl verta investuoti į dizainą?

Tarptautinė konferencija „Design Talks“ vyks spalio 13 d. nuo 10.30 iki 16 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius).

Registracija į renginį vyksta internetu iki spalio mėn. 12 d. Svečių prašome atvykti turint galimybių pasą ar jį atitinkantį dokumentą. Renginio metu nepamirškite dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, bei dezinfekuoti rankas.

Programa:

  • 10:30–10:40 Įžanginis žodis: Arūnas Gelūnas, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius.
  • 10:40–10:50 Įžanginis žodis: Remigijus Šimašius, Vilniaus meras.
  • 10:50–11:30 Pagrindinis pranešimas: „Dizaino parodos kūrimas: sudėtingi santykiai“. Pranešėja Maya Dvash, Holono dizaino muziejaus vadovė bei kuratorė (Izraelis). 
  • 11:30–12:30 (nuotoliniu būdu) „Dizainas ir kultūra: reikšmingas ryšys“. Pranešėja Penny Sparke, dizaino istorikė, Kingstono universiteto profesorė, Modernių interjerų tyrimų centro direktorė (Didžioji Britanija). Pranešėją pristatys Karolina Jakaitė (Vilniaus dailės akademija, Dizaino fondas).
  • 12:30–13:15 Diskusija: „Ar geras dizainas gali būti tvarus ir socialiai atsakingas? Ir kodėl verta investuoti į dizainą?“. Apie tvaraus dizaino tendencijas netolimoje ateityje. Dalyviai: Anat Safran, dizainerė, „Jeruzalės dizaino savaitės“ meno vadovė ir organizatorė; Tal Erez, parodų kuratorius ir „Jeruzalės dizaino savaitės“ kuratorius; Maya Dvash, Holono dizaino muziejaus vadovė bei kuratorė (Izraelis), ir Uwe Cremering, generalinis „iF International Forum Design“ direktorius (Vokietija).
  • 13:15–14:15 Pietų pertrauka.
  • 14:15–14:55 „Ekodizainas: Paprastai. Ko galime išmokti iš John’o Maeda’os“. Pranešėjas Martin Foessleitner, buvęs BEDA valdybos narys, „DesignAustria“ prezidentas, informacijos dizaino ekspertas ir „hipe.at“ agentūros įkūrėjas (Austrija). Kaip galėtume pritaikyti ekodizaino mąstymą kasdieniniame gyvenime. Kaip John’as Maeda’s ir jo paprastumo principai gali padėti dizaineriams pritaikyti ekodizainą savo kūriniuose. Ar yra kažkokie paprasti pagalbiniai dalykai, kuriuos mes, dizaineriai, galime panaudoti privilioti klientus, tiekėjus ir netgi pačius save: standartai, kokybės kriterijai bei aplinkybių ir pasirinkimų žemėlapis.
  • 14:55–15:35 (nuotoliniu būdu) “Think Global, Dig Local”. Pranešėja Lonny van Ryswyck, dizainerė iš „atelierNL“ (Nyderlandai)
  • 15:35–16:10 „Neišmintas kelias – kaip klišė gali tave nužudyti“. Pranešėjas: Koen Kleijn, meno istorikas, teoretikas, „De Groene Amsterdammer“ žurnalistas, rašytojas ir žurnalo „Ons Amsterdam“ vyriausiasis redaktorius (Nyderlandai).

Konferencijos moderatorė – Lietuvos dizaino tarybos pirmininkė Audronė Drungilaitė.


Organizatorius: „Lietuvos dizaino forumas“
Rėmėjai: Vilniaus savivaldybė
Partneriai: Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos kultūros institutas, Vilniaus dailės akademija, „Dizaino fondas“, „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, „Sip Sap“, Regulus, EMKO.
Informaciniai partneriai: LRT, žurnalas „Centras“.