Tapome Europos dizaino asociacijų biuro BEDA nariais

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras tapo Europos dizaino asociacijų biuro BEDA nariu. 

BEDA (Bureau of European Design Associacions) yra nevyriausybinė organizacija, įkurta 1969 m. Šiuo metu BEDA vienija 54 organizacijas (dizaino centrus ir profesines sąjungas) iš 28 Europos šalių, atstovaujančias industrinio, grafinio, mados, interjero bei skaitmeninio dizaino srityse dirbančiųjų interesus.

“Tikime, jog Vilniaus dailės akademijos prisijungimas prie BEDA organizacijos yra išties svarbus žingsnis, padėsiantis užmegzti tarptautines partnerystes, skatinti darbuotojų ir studentų profesinį tobulėjimą bei leisiantis prisidėti prie Europos dizaino politikos formavimo. Nuolatinė komunikacija su organizacijos nariais bei dalyvavimas renginiuose taip pat padės neatsilikti nuo šiandieninių dizaino lauko aktualijų bei nuolat keistis žiniomis su Europos dizaino bendruomene”, –  teigia VDA Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė.

Organizacijos veikla  

BEDA organizacija buvo įkurta 1969 m., kai dizaino poveikis verslui ir visuomenei dar buvo menkai suprantamas. BEDA subūrė profesionalias dizaino asociacijas iš visos Europos, kad galėtų teikti reikšmingą informaciją apie dizaino pramonę, kuri tuo metu dar buvo labai jauna. 

Šiandien BEDA siekia, kad dizainas Europoje įsitvirtintų kaip tvaraus augimo ir klestėjimo variklis. Dirbdami kartu BEDA nariai dalinasi žiniomis, įgūdžiais bei stiprina dizaino suvokimą tose srityse, kuriose šiuo metu jis yra nepakankamas – įskaitant ir aukščiausius Europos Sąjungos valdymo lygmenis. 

BEDA inicijuoja didelę dalį visos dizaino veiklos, vykdomos nacionaliniu ir regioniniu lygiu visoje Europoje. Organizacijos renginių kalendoriuje – gausybė vertingų iniciatyvų, skirtų šviesti įmones bei visuomenę apie dizaino poveikį mūsų kasdieniame gyvenime. BEDA nariai taip pat aktyviai renka ir rengia svarbią specializuotą medžiagą – nuo nacionalinių tyrimų ir ataskaitų iki politinių dokumentų.

Daugiau informacijos apie BEDA: www.beda.org