Iki šiol, norint pakrauti nestandartinius automobilius į transportavimo priekabas, reikėjo papildomos įrangos, įvairių paaukštinimų arba tekdavo demontuoti tam tikras automobilio detales. „Tailored automotive solutions“ – įmonė, vystanti inžinierinius sprendimus transporto ir industrinės inžinerijos srityse, išsikėlė tikslą sukurti inovatyvią, tiksliai minkštai nusileidžiančią priekabą, skirtą sportiniams, prabangiems, antikvariniams automobiliams ir motociklams. 

„Tailored automotive solutions“ inžinieriai sukūrė pasaulinę inovaciją – šiuolaikišką žemagrindę priekabą su unikalia pakėlimo ir stabilizavimo sistema. Įmonė turi priekabos pakabos pneumatinio mazgo patentą. Jo išradėjai – inžinieriai Nerijus Levickis, kuriant priekabą jis buvo atsakingas už priekabos kinematikos, konstravimo sprendimus, ir Laisvidas Striška, atlikęs projekto konstrukcijų atsparumo analizę.  

Priekabos konkurencinis pranašumas – galimybė nuleisti priekabą ypatingai žemai (kai sukabinimo aukštis yra 430 mm, užvažiavimo kampas – tik 3,9 laipsniai). Priekaba padeda žymiai lengviau pakrauti, iškrauti ir transportuoti transporto priemones, ja gali naudotis ir techninės pagalbos tarnybos. Priekabos ilgis – 5 m, naudingasis plotis – 2 m, keliamoji galia – 2 700 kg. 

Inovatyvi priekaba padeda automobilių sporto profesionalams ir mėgėjams, sportinių, retų ir klasikinių automobilių pardavėjams juos transportuoti saugiai ir patogiai dėl unikaliai žemo svorio centro, pastovaus važiavimo aukščio ir unikalios pneumatinės pakabos veikimo savybių važiuojant nelygia kelio danga. 

Bendradarbiaujant su VDA Kauno fakulteto Dizaino katedra, buvo surengtos antrakursių ir trečiakursių dizainerių kūrybinės dirbtuvės. Jų metu studentai, padedami profesoriaus Sauliaus Jarašiaus, ieškojo geriausių žemagrindės priekabos viršaus dizaino sprendimų. 

Kai kurie studentai, norėdami pabrėžti lenktyninių automobilių dinamiką, siūlė agresyvaus dizaino formas. Kiti buvo labiau susikoncentravę į aptakias, aerodinamines, plastines priekabos formas. Kai kurie jaunieji dizaineriai siūlė didinti priekabos gabaritus, nes tai leistų priekaboje ne tik transportuoti automobilius, bet ir atlikti remonto darbus, kurių prireikia lenktynių metu. 

Pasak „Tailored automotive solutions“ direktoriaus Laisvido Striškos, VDA studentų idėjos – tikrai įdomios ir turinčios potencialą. „Mums patiko pasiūlyti kūrybiniai sprendimai ir ketiname juos vystyti, tad būtinai bendradarbiausime su VDA ir ateityje“. 

„Tailored automotive solutions“ planuoja, kad prekybą žemagrindėmis priekabomis pradės 2021-aisias metais.