Paskutinę sausio mėnesio savaitę Dizaino inovacijų centras bendradarbiaujant su Ingrid van der Wacht organizavo profesinio orientavimo mokymus Nidos meno kolonijoje. Mokymuose dalyvavo mišri dizaino krypčių studentų grupė iš Vilniaus, Kauno ir Telšių fakultetų bei dizaineriai iš Estijos dizaino akademijos, Latvijos dailės akademijos ir Bergeno universiteto.
Interaktyviose dirbtuvėse studentai mokėsi asmeninės lyderystės ir bendrakūrystės priemonių, susipažino su tyrinėjimo metodais bei žiedinės ir biologinės visuomenės dizaino principais, įskaitant ekonominius ir kultūrinius faktorius.
Programa buvo praktinė, orientuota į asmeninius pavyzdžius ir kūrybines praktikas. Studentai planavo savo profesinį kelią, keitėsi patirtimis ir patarimais, intensyviai dirbo griaudami kilmės, amžiaus ir patirties barjerus.
Mokymų metu taip pat buvo gilinimąsi į tarptautinę dizainos sceną, susipažinta su įkvepiančiais dizaineriais ir jų išskirtiniais projektais. Studentai kūrė savo dizaino praktikos misijas ir ieškojo sąsąjų tarp savo ir jau įgyvendinamų projektų.
Apie Ingrid van der Wacht
Ingrid van der Wacht yra ilgametę patirtį sukaupusi profesionalė iš Nyderlandų, kuri siekia paskatinti pradedančiųjų dizainerių sąmoningumą ir kūrybą vardan geresnio rytojaus.
„Factor I“ ji parengė nacionaliniu ir tarptautiniu mastu žinomus pavyzdinius dizaino projektus, įrodančius dizaino vertę kuriant prasmingesnį pasaulį. Nuo 2002 m. Ingrid pradėjo dirbti kaip laisvai samdoma tarptautinių ryšių ekspertė dizainerius jungiančiame ir remiančiame festivalyje - Nyderlandų dizaino savaitėje. Festivalio auditorija - nuo dizaino profesionalų iki dizaino įmonių ir organizacijų, taip pat entuziastingų dizaino gerbėjų. Ingrid daugiausia dėmesio skiria šioms temoms: patyriminis dizainas, ekologinė sąmonė, pradedančiųjų dizainerių konsultacijos.
Mokymai iš dalies finansuojami Cirrus ir Erasmus + programų.