• Naujienlaiškis
  • Lapkričio 10-12 dienomis, „Baltshop. Balthotel. Baltgastro 2016“ parodoje buvo pristatyti tarptautinio projekto REED darbai, kuriame dalyvavo ir VDA studentai: Guoda Venciūė (Vilniaus fakulteto Tekstilės katedra), Laura Kunciūtė (Vilniaus fakulteto Tekstilės katedra), Dovilė Karvelytė (Vilniaus fakulteto Tekstilės katedra), Justina Muščinskaitė  (Kauno fakulteto Dizaino katedra) ir Martinas Mažonas (Telšių fakulteto Dizaino katedra).

    Viena iš perdirbto dizaino krypčių – žaislai viešbučių klientų vaikams. Britė Sarrah Saggiante Roldan sukūrė istorinės asmenybės inspiruotus kartoninius žaislus „Brummel“ bei spalvinimo knygelę. Kūrybinis lietuvių duetas KUN/VEN (Laura Kunciūtė ir Guoda Venciūtė) iš įprasto rudo kartono taip pat sukūrė vaikiškų žaislų rinkinį „Rustle“. Parodoje galima pamatyti ir Ispanijos bei Čekijos studentų sukurtus žaislus iš tetrapakų, skardinių ir net apdorotų gyvulių kaulų.

    Nemaža dalis objektų skirta viešbučio interjerui: iš butelių ir kartono sukurti šviestuvai, laikraščių ir šlepečių dėklai, padėklai, įvairūs laikikliai, vazos. Taip pat jaunųjų kūrėjų dėmesys krypo į viešbučio atmosferos ir sveikatingumo sritis: joms turėtų pasitarnauti iš rankšluosčių pagamintos šlepetės, smilkalinės, oro gaivikliai. Kavos tirščius čekas Jiri Pasecky panaudojo ekologiškiems muilams originalaus dizaino kartoninėse pakuotėse, o lietuvis Martinas Mažonas - gėlių vazonėliams. 

    Visą straipsnį apie parodą galite rasti čia

    Daugiau apie projektą REED