„Jaunojo dizainerio prizas“ – tai kasmetinis konkursas, siekiantis išskirti ir apdovanoti ryškiausius bei didžiausią potencialą demonstruojančius dizaino krypčių studentus, taip skatinant jų konkurencingumą bei profesinį tobulėjimą.

Šiais metais konkursas dalyvius kviečia varžytis penkiose pagrindinėse kategorijose: jau įprastose produkto, mados, komunikacijos dizaino bei dizaino tyrimų kategorijose, o taip pat ir naujoje interjero dizaino kategorijoje.

Paraiškas šių metų konkursui galima teikti iki birželio 20 d. 9:00 val. užpildant elektroninę anketą: www.judgify.me/jaunojodizainerioprizas2023

Svarbu, jog dalyvavimas konkurse yra nemokamas, tačiau vienas dalyvis gali pateikti tik vieną paraišką.

Svarbiausi šių metų konkurso pokyčiai

Konkursas „Jaunojo dizainerio prizas“ organizuojamas nuo 2011 metų ir kasmet grįžta vis stipresnis bei įvairesnis. Šiais metais konkurso organizatoriai pristato net kelias svarbias naujienas: „Džiaugiamės, kad „Jaunojo dizainerio prizas“ plečiasi ir jame atsiranda penktoji kategorija – interjero dizainas. Be to, pirmą kartą konkurso istorijoje studentų baigiamuosius darbus vertins rinktinė dizaino srities profesionalų komisija iš užsienio. Su ja susipažinti galėsite rugsėjo mėnesį“, – dalinasi konkurso organizatorė, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro projektų vadovė Daina Eičaitė.

 

Taip pat, šiais metais konkursas žengia iš gimtųjų Vilniaus dailės akademijos ribų – šių metų konkurso nugalėtojų darbai rugsėjį bus eksponuojami Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, o vėliau ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre, taip pasiekiant dar platesnę auditoriją. 

Kas gali dalyvauti konkurse?  

 

Nors konkursą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras, „Jaunojo dizainerio prizas“ yra atviras dizaino krypčių studentams iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Konkurse taip pat gali dalyvauti ir dizainą užsienio aukštosiose mokyklose studijuojantys lietuviai bei Lietuvoje studijuojantys užsienio piliečiai. 

Produkto, mados, komunikacijos bei interjero dizaino kategorijos yra skirtos dizaino specialybių bakalauro paskutinio kurso studentų darbams, o dizaino tyrimų kategorija – tik dizaino magistro studijų baigiamiesiems darbams.

 

Paraiškų vertinimas 

 

Konkurso nugalėtojus kasmet renka nepriklausoma komisija, sudaryta iš įvairių dizaino sričių profesionalų. Komisija darbus vertina pagal keturis svarbiausius kriterijus: originalumą, aktualumą, idėjos potencialą tapti realiu produktu bei koncepcijos pristatymo būdą.

Siekiant konkurso skaidrumo ir vertintojų nešališkumo, šiais metais komisija renkama tik iš užsienio ekspertų. Taip pat tikimasi, kad skirtingų kontekstų bei kultūrų susidūrimas padės įžvelgti tarptautiniu lygiu aktualias studentų idėjas bei sudarys sąlygas naujoms partnerystėms.

Konkursui pateiktų darbų vertinimo procesas susidarys iš dviejų etapų. Pirmasis vyks nuotoliniu būdu, o antrasis – gyvo komisijos susitikimo metu Vilniuje. 

Geriausių jaunųjų dizainerių apdovanojimai ir paroda

Šių metų konkurso nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo 14 dieną iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. Kiekvienoje kategorijoje komisija išrinks po vieną pagrindinio prizo laureatą, kuris bus apdovanotas 1000 Eur premija, diplomu bei rėmėjų prizais.

Komunikacijos dizaino kategorijos laimėtoją papildomai apdovanos Lietuvos dizaino asociacija – nugalėtojui įteiks pažymėjimą, suteikiantį teisę dalyvauti ADC*E (Art Directors Club of Europe) Barselonoje, jaunųjų talentų studentinių projektų konkurse. 

Taip pat, tradiciškai bus apdovanojamas ir publikos favoritas, kurį konkurso organizatoriai kvies išrinkti internetinio balsavimo būdu.   

Iš karto po apdovanojimų ceremonijos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje duris atvers geriausių konkurso darbų paroda, kurios metu lankytojai galės plačiau susipažinti su konkurse nominuotais projektais bei sudalyvauti edukaciniuose susitikimuose. Spalio mėnesį parodą numatoma pervežti į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą.

Kodėl verta dalyvauti konkurse? 

Įvertinimas „Jaunojo dizainerio prizo“ konkurse studentams dažnai tampa svarbiu žingsniu siekiant profesinės karjeros. Greta finansinių bei rėmėjų prizų, nugalėtojų darbai taip pat aktyviai pristatomi verslo, pramonės, žiniasklaidos atstovams bei plačiajai visuomenei. 

Per konkurso istoriją nominuota ir parodose pristatyta jau virš 170 jaunųjų kūrėjų, taip kasmet skatinant dizaino studentų konkurencingumą, tobulėjimą bei įtvirtinant dizaino specialybės svarbą visuomenėje.

Primename, jog dalyvavimas konkurse yra nemokamas bei atviras visiems dizaino specialybių paskutinių kursų studentams. Dalyvių paraiškų registracija šių metų konkursui vyksta iki birželio 20 d. 9:00 val. elektroninėje platformoje www.judgify.me/jaunojodizainerioprizas2023.

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Konkurso partneriai: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, Žurnalas „Centras“, JCDecaux
Konkurso rėmėjas: Nordcurrent
Informacinis rėmėjas: LRT

Daugiau informacijos apie konkursą

Tinklapis: www.jdp.lt 

Facebook: www.facebook.com/dizainoinovacijucentras 

Instagram: www.instagram.com/designinnovationcentre/ 

LinkedIn: www.linkedin.com/company/vda-dizaino-inovacijų-centras-vaa-design-innovation-centre/