Praeitą savaitę lietuvių kilmės medicinos dizaneris Girius Antanaitis VDA Dizaino inovacijų centro kvietimu surengė atvirą paskaitą „Diagnozė: Dizaino veterinarija“. Pranešimas apie profesija, kuri gelbsti Australijos laukinių gyvūnų gyvybes, sulaukė didelio būsimų dizainerių susidomėjimo. Visi, nespėję išgirsti, kaip Girius kuria medicininius instrumentus, spalio 24 d., kviečiami atvykti į Kauną, LSMU Visuomenės sveikatos fakultetą – medicinos ir veterinarijos srityse besispelizuojantis dizaineris G. Antanaitis sutiko dar kartą pasidalinti savo patirtimi. 

Girius Antanaitis gyvena Melburne, kur kuria instrumentus, implantus ir kitus prietaisus žmonių bei laukinės gamtos gyvūnų, paukščių, žuvų ir jūros žinduolių gydymui. Dirbdamas su įvairiomis gyvūnų ligoninėmis ir zoologijos sodais, jis sukūrė daugybę vienetinių instrumentų, kurie padeda veterinarams išgydyti savo pacientus.
 
Paskaitoje Girius pristatys savo sukurtas adatas į krantą išplautų banginių užmigdymui, prietaisus palengvinančius vombatų dantų priežiūrą ir unikalius medicininius sprendimus paukščių sparnų gydymui. Be to, išgirsite koks dizainerio sukurtas implantas visai neseniai padėjo išgelbėti saulės lokiukės Hitam gyvybę.

Pirmoji pasaulyje operacija, padėjusi išsaugoti meškutės Hitam gyvybę

Saulės lokiukė Hitam yra nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais Indonezijoje auka. Ją dar visai mažylę brokonieriai paėmė iš miško ir nudildė dantis, kad galėtų gauti daugiau pinigų parduodami kaip „saugų“ augintinį. Net penkerius metus jibuvo laikoma mažame narve ir maitinama tik ryžiais bei pienu. Dėl šių priežasčių Hitam kaulai deformavosi ir ji nebeaugo. 

Meškutę išgelbėjo Birutės Galdikas įsteigtas „Orangutan Foundation International“ fondas iratgabeno į Borneo saloje veikiantį gyvūnų priežiūros centrą. Neilgai trukus veterinarijos personalas suprato, kad jos dubens kanalo anga buvo keturis kartus mažesnė nei turėtų būti, todėl meškutė, negalėdama normaliai atlikti savo„gamtinių reikalų“, kasdien kentė nepakeliamus skausmus -jai būtinai reikėjo skubios operacijos.

Keturių veterinarijos gydytojų chirurgų komanda (Dr.Dr. Gordon Corfield, Dr. Larry Vogelnest, Dr. Geoff Wilson, Dr. Stephen Van Mil) atliko aštuonias valandas trukusią operaciją - trigubą dubens osteotomiją. Į Hitam dubenį buvo implantuota pagal užsakymą pagaminta metalinė plokštelė. Ją sukūrė Australijoje gyvenantis lietuvių kilmės medicinos dizaineris Girius Antanaitis. 

Girius Antanaitis paskaitoje pasidalins patarimais, kaip jam pavyko atrasti savo nišą, ir kokia joje svarbi intelektinės nuosavybės apsauga.

Paskaita vyks:

Spalio 24 d. 15 val.LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto 101 aud., Tilžės g. 18, Kaunas.

Foto iš paskaitos - Tomo Kapočiaus, su gyvūnais - iš asmeninio Giriaus Antanaičio archyvo.