Konkursas „Jaunojo dizainerio prizas 2022” kviečia teikti paraiškas

Jaunojo dizainerio prizas“ – tai kasmetinis konkursas, siekiantis išskirti ir apdovanoti ryškiausius bei didžiausią potencialą demonstruojančius jaunuosius dizainerius.

Šiais metais konkursas organizuojamas jau dvyliktą kartą bei kviečia dalyvius varžytis keturiose pagrindinėse kategorijose: produkto, mados, komunikacijos dizaino bei dizaino tyrimų.

Paraiškas šių metų konkursui galima teikti iki birželio 13 d. 9:00 val. užpildant elektroninę anketą.

Svarbu, jog dalyvavimas konkurse yra nemokamas, tačiau vienas dalyvis gali užregistruoti tik vieną projektą.

Kas gali dalyvauti konkurse?  

„Nors konkursą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras, „Jaunojo dizainerio prizas“ yra atviras dizaino studentams iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Konkurse taip pat laukiami ir užsienyje studijuojančių lietuvių bei Lietuvoje studijuojančių užsienio piliečių darbai“, – teigia VDA Dizaino inovacijų centro projektų vadovė Daina Eičaitė. 

Produkto, mados ir komunikacijos dizaino kategorijos yra skirtos dizaino specialybių bakalauro paskutinio kurso studentų darbams, o dizaino tyrimų kategorija – tik dizaino magistro studijų paskutinio kurso projektams.

Paraiškų vertinimas 

Konkurso laimėtojus bei parodos dalyvius kasmet renka nepriklausoma komisija, sudaryta iš įvairių dizaino sričių profesionalų. Komisija darbus vertina pagal keturis svarbiausius kriterijus: originalumą, aktualumą, idėjos potencialą tapti realiu produktu bei koncepcijos pristatymo būdą.

Geriausių jaunųjų dizainerių apdovanojimai ir paroda

Šių metų konkurso nugalėtojai bus paskelbti birželio 30 dieną iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. Kiekvienoje kategorijoje komisija išrinks po vieną pagrindinio prizo laureatą, kuris bus apdovanotas 1000 Eur premija ir diplomu, o taip pat – po vieną kiekvienos kategorijos papildomo prizo nugalėtoją, paskatinamą diplomu ir rėmėjų prizais. 

Iš karto po apdovanojimų ceremonijos Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) duris atvers geriausių konkurso darbų paroda, kuri veiks iki liepos 30 dienos. Parodos metu lankytojai taip pat bus kviečiami išrinkti publikos favoritus anonimiškai balsuojant portale 15min.lt. 

Kodėl verta dalyvauti konkurse? 

„Įvertinimas „Jaunojo dizainerio prizo“ konkurse studentams dažnai tampa svarbiu žingsniu siekiant profesinės karjeros. Greta finansinių bei rėmėjų prizų, nugalėtojų darbai taip pat aktyviai pristatomi verslo, pramonės, žiniasklaidos atstovams bei plačiajai visuomenei. Tai ne tik didina projektų ir jų autorių žinomumą, bet ir sudaro sąlygas naujoms partnerystėms“, – sako Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė.

Per konkurso istoriją nominuota ir parodose pristatyta jau virš 170 jaunųjų kūrėjų, taip kasmet skatinant dizaino studentų konkurencingumą, tobulėjimą bei įtvirtinant dizaino specialybės svarbą visuomenėje.

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras
Konkurso rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba
Konkurso partneriai: 15min.lt, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, žurnalas „Centras“, „Nordcurrent“

Daugiau informacijos apie konkursą: www.jdp.lt.