Konferencijoje „DigiGreen 2022“ – dėmesys žaliems ir skaitmeniniams sprendimams

Aplinkai draugiškesni sprendimai ne tik skinasi kelią į vartotojų krepšelį, tačiau yra ir noriai pasirenkami tarp potencialių investuotojų. Konferencijos „DigiGreen 2022“ metu, ekspertai atsakys į klausimus, kokių pokyčių turi imtis verslo kūrėjai, norintys pirmauti rinkoje.

Konferencijoje pranešimą tema „Kaip dizaino sprendimai gali padėti verslui būti tvaresniu?“ skaitys ir Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė.

  • Data: birželio 17 d. 9:30 val.
  • Vieta: Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius.
  • Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija: https://bit.ly/DigiGreen2022.​​

„Žalioji pertvarka ir skaitmeninė transformacija – du Europos Sąjungos varikliai, artimiausiu metu skatinsiantys pramonės virsmą ir ekonomikos augimą. Konferencijos dalyviai turės unikalią galimybę susipažinti su tvarumo tendencijomis versle, kurios, tikiu, virs tvirtu pamatu idėjų realizavimui ateityje“, – minėjo Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Balčiūnė. 

Renginio metu verslo ekspertai negailės praktinių patarimų – nuo dizaino sprendimų iki turimos infrastruktūros modernizavimo ar skaitmeninių įrankių diegimo. Startuolių atstovai konferencijoje dalinsis asmeninėmis pamokomis, kurias gavo vystydami švariųjų technologijų verslus. Taip pat renginyje bus sukurta galimybė užmegzti taip reikalingus kontaktus tarp skirtingų industrijų atstovų, kurie, tikimasi, ateityje leis kurti naujas partnerystes. 

Jeigu iki šiol tvarumo principų taikymas versle dažnu atveju buvo tik trumpalaikis ir fragmentuotas tendencijų sekimas, šiandien tai tampa būtinybe. Verslui, nesilaikančiam šių principų, netrukus taps sudėtinga vystyti veiklą ne tik dėl padidėjusių sąnaudų, mažėjančios paklausos, bet ir prastėjančių finansavimo sąlygų. 

„Jei norime, kad ateinančios kartos gyventų ne blogiau nei mes dabar, turime pradėti rūpintis šiandien. Labai sunku rasti visiškai gamtinei aplinkai nekenkiančių sprendimų, todėl dažnai tenka rinktis iš kelių blogybių mažiau blogą, labiau „žalią”. Dar vienas praktinis sumetimas – ES finansavimas ateinančiais metais tikrai bus grįstas žaliosios ekonomikos skatinimu, todėl nežalios inovacijos vargiai galės pretenduoti į paramą“, – minėjo viena būsimo renginio pranešėjų, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė. 

Tarp konferencijos pranešėjų – „Swedbank“ Stambių verslo klientų projektų vadovas Vidmantas Rimkus, „PwC Lietuva“ vyr. projektų vadovas Ronaldas Kubilius, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovai ir kiti. 

Renginį organizuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos švariųjų technologijų klasteris ir Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centras.