„Jaunojo dizainerio prizas 2022“ katalogo pristatymo vakaras


Lapkričio 16 d. 18:00 val. įvyko „Jaunojo dizainerio prizas 2022“ katalogo pristatymo vakaras.

„Jaunojo dizainerio prizas“ organizuojamas nuo 2011 m. Šiais metais konkurse dalyvavo 62 studentai iš kurių 12 buvo atrinkti dalyvauti parodoje. Kataloge pristatomi nugalėtojų darbai ir konkurso metu vykę renginiai. Konkurso tikslas – išskirti ir apdovanoti ryškiausius ir didžiausią potencialą demonstruojančius jaunuosius dizainerius, taip skatinant jų konkurencingumą ir tobulėjimą; taip pat pristatyti jų darbus verslo ir pramonės atstovams bei visuomenei, suteikiant postūmį laimėtojų profesinei karjerai.


Renginio metu taip pat vyko trumpa diskusija tema "Jaunieji antrepreneriai - aukštųjų mokyklų svajonė ar kasdienybė?”. Diskusijoje dalyvavo „Vilnius Tech“ Žinių ir technologijų perdavimo centro vadovė, inovacijų politikos ekspertė Vilma Purienė ir Vilniaus Dizaino Kolegijos Grafinių Komunikacijų Dizaino katedros vedėjas Titas Silovas, diskusiją moderavo Dizaino inovacijų centro vadovė Audronė Drungilaitė. 

Apie antreprenerystės prasmę kalbėta diskusijoje Jaunieji antrepreneriai - aukštųjų mokyklų savjonė ar siekiamybė?". Vilma Purienė (Vilnius Tech Žinių ir technologijų perdavimo centro vadovė) atkreipė dėmesį, kad dizaine antreprenerystės yra labai daug, nes kūrėjai turi labai artimą ryšį su savo produktu, todėl dažnai nesąmoningai pradeda veikti antrepreneriškai. Tuo tarpu, Titas Silovas (Vilniaus dizaino kolegija, Grafinių Komunikacijų Dizaino katedros vedėjas) svarstė, kad daug verslumo savybių yra išugdoma dar šeimoje, didelę įtaką daro aukštoji mokykla ar darbinė aplinka. 
 


 
„Jaunojo dizainerio prizas 2022“ katalogus galite rasti Vilniaus dailės akademijoje ir Dizaino inovacijų centre (Maironio g. 3 ). 
Skaitmeninė versija prieinama visiems šiuo adresu - https://bit.ly/3tRYEf0
 
Nuotraukos: Rusnė Šimulynaitė
Katalogo grafinis dizainas: Domantė Nalivaikaitė
 
Daugiau informacijos apie konkursą: www.jdp.lt
Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras
Konkursą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Konkurso partneriai: 15min, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, žurnalas „Centras“, SUN365.
Konkurso rėmėjas: „Nordcurrent“