• Naujienlaiškis
 • Vasario 20 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėje „Titanikas", vyks Giedriaus Paulausko atkurtų partizanų uniformų paroda „Laisvės kariai".

  Nors yra manančių, kad partizanai neturėjo uniformų ir buvo apsirengę bet ką, bet nuotraukos istoriniuose archyvuose parodo ką kitą. Atlikus išsamų istorinį dizaino tyrimą, nustatyta, kad pokario laikotarpiu egzistavo ne viena „partizanų uniforma“. Tačiau uniformų ar bent jų dalių yra išlikę nedaug, dėl šios priežasties dizaineris Giedrius Paulauskas ėmėsi atkurti partizanų uniformą kaip vieną pagrindinių uniformos akcentų, naudodamas to meto skiriamuosius partizanų ženklus - antsiuvus. Tyrimo metu nustatyta, kad partizanų uniformose vyravo labai svarbi simbolika, naudojant lietuvybės simboliką norėtas pabrėžti patriotiškumas.

  Parodos tikslas yra pristatyti visuomenei dizaino tyrimą, kurio metu buvo atkurta Lietuvos partizanų uniforma bei parodos lankytojus supažindinti su tyrimo rezultatais.

  Paroda vyks nuo vasario 20 d. (18:00 val.) iki kovo 14 d. VDA parodų salių „Titanikas“, I a., Maironio g. 3, Vilnius.

  Parodos darbo laikas: II - VI 12-18 val. (VI​I - I nedirbame).

  Parodos eksponavimo laikotarpiu, šeštadieniais, 12:00 val., bus rengiami nemokami edukaciniai susitikimai.Norint apsilankyti parodos LAISVĖS KARIAI edukacijoje, privaloma užsiregistruoti (vietų skaičius - ribotas!):

  Prašome registruotis į 02 22 d. edukaciją: https://bit.ly/2OYxCP1

  Prašome registruotis į 02 29 d. edukaciją: https://bit.ly/38w5wTf

  Prašome registruotis į 03 07 d. edukaciją: https://bit.ly/2UU5DUx

  Prašome registruotis į 03 14 d. edukaciją: https://bit.ly/2UWw63Y

  Parodos partneriai: Lietuvos kariuomenė, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos ypatingasis archyvas, LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, Lietuvos kultūros taryba, CRITICAL, LIP2KAI, ats. mjr. Darius Antanaitis. Informacinis draugas: ŽMONĖS

  Pagerbkime mūsų laisvės karių istoriją - susipažinkime su pirmą kartą atkurta autentiška partizanų uniforma!