Vilniaus fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. Šarūnas Šlektavičius, koordinatorė Aurelija Džiugaitė, Dizaino inovacijų centro vadovė Audronė Drungilaitė ir dizaino bakalauro studijų programos 2 kurso studentai praeitą savaitę leidosi į trijų dienų pažintinį vizitą po Baltijos šalis.

Dizaino katedros ir Dizaino inovacijų centro viena pagrindinių veiklos krypčių yra bendradarbiavimas su verslu ir socialiniais partneriais, todėl pagrindiniu kelionės tikslu tapo apsilankymas Magnetic MRO lėktuvų aptarnavimo bazėje Talino oro uoste ir susipažinimas su įmonės darbo ypatybėmis. Studentai gyvai susipažino su užsakovų įmonės veiklos specifika, techninėmis galimybėmis. Tai padės VDA Dizaino katedrai tęsti gerąją bendradarbiavimo su verslu praktiką, integruojant jų poreikį į studijų procesą. 

Pakeliui į Taliną aplankyta Latvijos dailės akademija, paroda „Sneakers: Eco & Ego“ Pauls Stradiņš medicinos istorijos muziejuje ir Estijos dailės akademija. Pažintis su giminingomis aukštosiomis mokyklomis bei jų veikla suteikė galimybes palyginti, įvertinti bei ateityje perkelti pažangias idėjas į VDA praktiką. 


Sakome lietuvišką „ačiū“: 

·      Lienei Jakobsonei (Latvijos dailės akademija), kuri ne tik trumpiausiais keliais aprodė akademijos patalpas, bet ir vedė ekskursiją po „Sneakers: Eco & Ego“ parodą Pauls Stradiņš medicinos istorijos muziejuje bei pakvietė į savo studiją „Sampling“.

·      Evai Liisai Kubinyi (Estijos dailės akademija) už išsamų pasakojimą apie dizaino studijas ir turą po naują akademijos pastatą.

·      Rihards Priedkalns (Magnetic MRO) už įsimintiną ekskursiją po lėktuvų angarus ir visus atsakytus klausimus apie lėktuvų gamybą, veikimą ir aptarnavimą.

·      Taip pat mūsų fantastiškam vairuotojui Juozui. 
 Kelionė įgyvendinta CIRRUS programos ir Vilniaus fakulteto Dizaino katedros lėšomis.