Kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas

Birželio 15 d. (ketvirtadienį) vyks 10 dienų trukūsių Dizaino katedros organizuojamų tarptautinių kūrybinių dirbtuvių su architektu Drew Seskunu rezultatų pristatymas. Studentai dirbo Drew padiktuota „Ab Aeterno“ tema.  „Ab Aeterno“ - tai žvilgsnis iš tolimo laiko taško praeityje. Tyrinėdamas skirtingus laiko mastelius gamtos ir pastatų kuriamoje aplinkoje, Drew Seskunas kvestionuoja dizaino industrijos amžinybės maniją.

Kūrybinių dirbtuvių metu studentai tyrinėjo ir konstravo kinetines struktūras, inspiruotas smėlio kopų migracijos. Lankydamiesi Kuršių nerijoje esančiose Nidos kopose – aukščiausiose Europoje judančiose smėlio kopose, dirbtuvių dalyviai apmąstė žmogaus tikrovės suvokimui būdingą laikinumo ir beribiškumo prieštaravimą.
 

Kūrybinių dirbtuvių koordinatorius 
VDA dizaino katedros docentas Mantas Lesauskas. 

Kūrybinių dirbtuvių partneris – programinę įrangą saulės elektrinėms kuriantis lietuviškas startuolis „PVcase“.
 

Vieša paskaita

Kviečiame dalyvauti viešoje architekto, dizainerio ir išradėjo iš JAV Drew Seskunas paskaitoje, kuri vyks VDA Dizaino inovacijų centro vidiniame kiemelyje.


Paskaitoje „Ab Aeterno“ dizaineris pristatys kuriamus darbus bei temą, kurią nagrinės Lietuvoje vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse. „Ab Aeterno“ - tai žvilgsnis iš tolimo laiko taško praeityje. Tyrinėdamas skirtingus laiko mastelius gamtos ir pastatų kuriamoje aplinkoje, Drew Seskunas kvestionuoja dizaino industrijos amžinybės maniją.Drew Seskunas šiuo metu skaito paskaitas prestižinėje pasaulio meno mokyklų reitinguose pirmaujančioje Parsons School of Design, The New School ir NYIT School of Architecture and Design. Taip pat yra vedęs kūrybines dirbtuves Politecnico di Milano universitete Italijoje bei kituose Šiaurės Amerikos universitetuose. Savo kūrybinę praktiką plėtoja socialiai angažuotuose ir bendruomenes įtraukiančiuose projektuose SAW.EARTH. 

Jo kūrinius, tyrinėjančius laiką, judesį ir žmogaus kuriamą aplinką, yra užsakę tokie klientai kaip MoMA PS1, New Museum, Microsoft, Ford Motors ir Niujorko parkų departamentas.

Paskaita vyks birželio 6 d. 17:00
Adresas: Maironio g. 3, Vilnius
Paskaita vyks anglų kalba.


Portretinė nuotrauka: Christian Larsen

Daugiau informacijos apie dizainerį: https://saw.earth/