Vilniaus dailės akademijoje (VDA) studentai turi galimybę mokytis ir tuo pačiu savo žinias pritaikyti kurdami pagal konkrečių verslo organizacijų poreikius. Dizaino programos pirmakursiai sužibėjo vykdydami bendrovės „Skogran“ užsakymą, pagal kurį buvo suorganizuotas spygliuočių medžių sodinukų pakuotės ir sodinukų ekspozicijos dizaino konkursas.

Studentams vadovavusi dėstytoja, dizainerė Barbora Adamonytė-Keidūnė džiaugėsi:
 

Toks bendradarbiavimas yra pliusas ir įmonei, ir studentams. Studentai mokėsi ne tik brandinti idėjas, jas plėtoti, tobulinti, bet ir išgirsti klientų lūkesčius bei galimybes. Šie 2,5 mėn. buvo nemenkas iššūkis – juk neturėjome nei vieno tikro susitikimo, baksnojome vienas kitam per ekranus. Tačiau pirmo kurso studentai puikiai susitvarkė.

Pagal tarp VDA ir UAB „Skogran“ pasirašytą sutartį, įmonė gavo teisę disponuoti trimis geriausiais, konkurso būdu išrinktais kūriniais, demonstruojančiais, kaip galima supakuoti ir parodose bei mugėse pristatyti spygliuočių medžių sodinukus. Iš viso studentai pateikė apie 70 idėjų. Įmonės atstovai dalyvavo tarpiniuose idėjų pristatymuose, išsakydavo savo komentarus.
 

Šis bendradarbiavimas buvo pirmas toks mūsų istorijoje. Buvome labai maloniai nustebinti pirmakursių darbais. Esame reiklūs darbų kokybei, tad ir iš studentų tikėjomės geriausio rezultato. Prizininkais išrinkome tuos darbus, kurie ne tik turėjo puikią pradinę idėją, bet ir labai gerą, išdirbtą, galutinį produktą.

UAB „Skogran“ vadovas Lukas Sederevičius.

Kaip pastebi Barbora Adamonytė-Keidūnė, konkurso nugalėtojais tapo ir piniginius prizus pelnė studentai, kurie buvo ne tik kūrybiški, bet ir dėmesingai įsiklausydavo į klientų žodžius.

I vieta - Vesta Rugilė Nausėdaitė

HOOT: laisvę bei atgimimą įkūnijančio miško simbolio – paukščio, įkvėpta pakuotė, kurios ekologiška sudėtis užtikrina, jog ji nesudėtingai suirs.

II vieta - Danas Andriuškevičius

MUSSENA: modulinė siena iš lankstytų medžio plokščių, kurią galima susidėlioti į įvairių aukščių sieną.

III vieta - Auguras Pipiras

ACRI: žvilgsnis į vazoną iš kitos pusės. Atsisakyta banalios, daug kur sutinkamos cilindro formos siekiant sukurti ryšį tarp augalo ir jo „namų“. Aštrios vazono formos yra tarsi nuoroda į sodinukų spyglius.