2025 m. vasario 25 d. pakvietėme akademijos bendruomenę ir būsimus studentus iš arčiau susipažinti su Vilniaus dailės akademijos Mados dizaino studijų proceso užkulisiais. Akademija dalyvauja trejus metus truksiančiame projekte „FashionTex“, kurio tikslas - skatinti skaitmeninės mados plėtrą ir integraciją. Pagal šią iniciatyvą 3D dizainas įtraukiamas į 11 Europos universitetų mados dizaino programas. Mados dizaineriai mokosi naujų 3D projektavimo priemonių, kurios padeda sparčiau plėtoti idėjas ir skatina tvarius gamybos procesus.
Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė trumpai pristatė projekto „FashionTex“ apimtį, atkreipė dėmesį į artėjantį kvietimą prisijungti prie kūrėjų erdvės ir pasidalijo dideliais užmojais 2025 m. rudenį Vokietijoje surengti interaktyvų mados šou.
Dainius Bendikas, vadovaujantis 3D mados pažengusiųjų kursui, apžvelgė studentų mokymo procesą ir pristatė užduotis (pavyzdžiui, kurti plačius ir aptakaus silueto drabužius, eksperimentuoti su įvairiais audiniais ir dirbti su animacija).
Studentai pristatė savo procesą, dalijosi mėgstamiausiomis „Clo3D“ funkcijomis, pasiekimais ir mažomis klaidomis, kurios buvo vertinga mokymosi patirtis. Daugelis pažymėjo, kad 3D modeliavimas praktiškai neturi jokių apribojimų - juo galima kurti bet kokią aplinką, daugybę modelių ir imituoti profesionalias fotosesijas. Tačiau taip pat pripažino, kad tai, kas pavyksta ekrane, ne visada taip gerai perkeliama į realybę. Nepaisant to, darbas ekrane yra labai praktiškas, nes leidžia efektyviau atlikti techninius aspektus ir eksperimentuoti, nuo ko sumažėja audinių atraižų ir likučių.
Tai buvo pirmieji mokinių bandymai, tačiau daugelis į užduotis žiūrėjo rimtai ir ypač džiaugėsi kurdami avatarus (kai kurie net sukūrė virtualias savo pačių kopijas!), darydami tatuiruotes ir eksperimentuodami su žemėlapiais, iškilimais ir tekstūromis. Kai kurie mokiniai minėjo, kad jau pritaikė savo naujus įgūdžius kitose užduotyse.
Mados dizaino katedros vedėja prof. Renata Maldutienė dėkojo dėstytojams ir džiaugėsi darbų kokybe. Ji tvirtai įsitikinusi, kad skaitmeninių mados priemonių įvaldymas bus neįkainojamas būsimai studentų karjerai.
Projektą finansuoja ES programa „Kūrybiška Europa“ ir iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros institutas.
Fotografė Rusnė Šimulynaitė