• Naujienlaiškis
  • Vilniaus dailės akademija kartu su partneriu UAB „Meniniai tyrimai“ kuria paralelinio roboto (judėjimo platformos) prototipą. Šio projekto mokslinis vadovas – Julijonas Urbonas.

    Įrenginys skirtas labai plataus spektro judesių simuliacijai ir įvairių pojūčių sukūrimui. Platforma bus panaudojama tokiuose kūrybinių industrijų sektoriuose kaip atliekamieji menai, atrakcionų parkai, 4D kinas, video žaidimai, specialieji efektai, audiovizualinės medijos. Verslo įmonės, aukštosios mokyklos ir MTEPI organizacijos robotą galės naudoti tyrimų vykdymui ir edukacijai.

    Projekto įgyvendinimui numatyta įsigyti hidraulinę stotį su kintamo našumo siurbliu. Ši hidraulinė stotis, sverianti 400 kg., ką tik atkeliavo iš Vokietijos.

    Kuriamas robotas yra laikomas pasauline infrastruktūrine inovacija atliekamuose menuose. Projektą finansuoja MITA.

    Šiuo metu MITA yra paskelbusi kvietimą „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“, kuris skirtas finansuoti bendrus naujai įkurtų įmonių ir mokslo įstaigų MTEP projektus. Dėl galimybių teikti paraišką šiam kvietimui kviečiame kreiptis į VDA Dizaino inovacijų centrą.