„Jaunojo dizainerio prizas“ konkursas — tai puiki galimybė baigiantiems studijas dizaino krypčių studentams būti pastebėtiems ir įvertintiems už savo aukštosios mokyklos ribų. Nuo 2011 m. konkursą organizuojantis Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras kviečia studentus pristatyti originalius ir novatoriškus projektus net 5 dizaino kategorijose, taip skatindami jaunųjų dizainerių ambicingumą, norą tobulėti ir visuomenės domėjimąsi lietuviško dizaino naujovėmis. Konkurso dalyvių darbus vertina rinktinė profesionalų komisija iš užsienio, kurios tikslas – atpažinti ir apdovanoti pradedančiuosius talentus. Geriausi darbai eksponuojami parodose, viešinami žiniasklaidoje, su jais gali susipažinti verslo ir pramonės atstovai bei kiekvienas, besidomintis lietuvišku dizainu. Laimėtojams šis įvertinimas neretai tampa reikšmingu postūmiu žengiant pirmuosius žingsnius profesinėje karjeroje.

Kas gali dalyvauti konkurse?

„Jaunojo dizainerio prizas 2024“ skirstomas į 5 dizaino kryptis: produkto, komunikacijos, mados ir interjero dizaino bei dizaino tyrimų. Pastaroji kategorija yra atvira magistro baigiamojo kurso studentams ir jų magistriniams darbams.Tuo tarpu visoms kitoms kategorijoms paraiškas pildyti gali bakalauro kurso studentai, pateikdami savo baigiamąjį darbą. 

Svarbu paminėti, jog konkurse dalyvauti gali tiek Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, tiek užsienyje besimokantys Lietuvos piliečiai. Paraišką teikti gali ir studentai iš užsienio besimokantys Lietuvoje.
 

Kaip pateikti dalyvio paraišką?

Dalyvavimas konkurse yra nemokamas, tačiau kiekvienas konkurso dalyvis gali pateikti vieną paraišką ir pristatyti tik vieną projektą. Organizatoriai rekomenduoja pateikiant projektą apgalvoti jo aktualumą dizaino lauke, koncepcijos originalumą ir projekto potencialą virsti realiu produktu. Komisija taip pat vertins ir studento gebėjimą profesionaliai pristatyti projekto medžiagą. 

Pateikti paraišką galima elektroninėje platformoje: https://www.judgify.me/jaunojodizainerioprizas2024

Paraiškos bus priimamos iki 2024 m. birželio 24 d. 10.00 val. 

 

 

Kaip bus vertinami projektai?

Pernai metais komisiją sudarė nešališkų dizaino srities profesionalų komanda iš užsienio. Komisijos nariai susipažino su jaunaisiais dizaineriais, dosniai dalinosi įžvalgomis bei naudingais patarimais, o dalyviams pavyko užmegzti naujus profesinius ryšius. Šiemet konkurso komisija taip pat bus tarptautinė – studentų darbus vertins specialistai iš Prancūzijos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir Portugalijos. 

Konkurso vertinimas vyks dviems etapais: pirmiausia komisija kiekvienoje kategorijoje sudarys trijų kandidatų trumpąjį sąrašą, tuomet atvykę į Vilnių iš jų išrinks po vieną nugalėtoją. Kaip ir minėta anksčiau, vertinama bus projekto aktualumas globaliame šiuolaikiniame kontekste, koncepcijos originalumas, profesionalus medžiagos pateikimas bei projekto potencialas virsti realiu produktu.

Geriausiųjų jaunųjų dizainerių apdovanojimų ceremonija ir paroda

Komisijos atrinkti finalistai bus skelbiami „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ konkurso apdovanojimų ceremonijoje rugsėjo 5 d. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (LNDM) . Kiekvienos kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas 1 000 Eur premija, diplomu 

Geriausiųjų jaunųjų dizainerių darbai bus pristatomi „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ parodoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius). Paroda veiks nuo 2024 m. rugsėjo 5 d. iki rugsėjo 29 d. Pasibaigus parodai ekspozicija bus pervežama į Telšių galeriją (Kęstučio g. 3-2, Telšiai) ir joje veiks nuo 2024 m. spalio 3 d. iki spalio 30 d. 

Šiemet bus įvertinti ir dėstytojai

Augant konkursui, organizatoriai mato prasmę pagerbti ir dizaino sričių dėstytojus, kurių atsidavimas dizaino edukacijai prisideda prie jaunųjų talentų ugdymo bei Lietuvos dizaino industrijos vystymo.

Skiriant „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ premiją dėstytojui komisija vadovausis trimis kriterijais: dizaino praktikos aktyvumu, pedagogine veikla ir dalyvavimu įvairiose dizaino populiarinimo veiklose.

Pateikti kandidato paraišką premijai gali Lietuvos Respublikoje registruotos aukštosios mokyklos. Kiekviena paraišką teikianti aukštoji mokykla gali iškelti tik vieną dizaino krypties dėstytojo kandidatūrą. Tai padaryti galima iki 2024 m. birželio 24 d. 10.00 val. elektroninėje platformoje: https://www.judgify.me/jaunojodizainerioprizas2024premijadestytojui

„Jaunojo dizainerio prizas 2024“ premiją skirs tarptautinė dizaino profesionalų komisija, taip pat vertinsianti ir studentų projektus. Dėstytojas bus apdovanotas 1 000 Eur premija bei diplomu.

Kodėl verta dalyvauti konkurse

„Pernai atsiradus papildomai interjero dizaino kategorijai sulaukėme 90 studentų paraiškų iš 11 aukštųjų mokyklų, iš kurių trys ne iš Lietuvos. Džiaugiamės konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ augimu. Kviečiame studentus nenuvertinti savo darbų ir šiemet drąsiai teikti paraiškas. Dalyvavimas konkurse leidžia įsivertinti dizaino įgūdžius nacionaliniu mastu, kas tikime, jog skatina jaunųjų kūrėjų konkurencingumą ir tobulėjimą.” - dalinasi konkurso organizatorė, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro projektų vadovė Daina Eičaitė. 

Parodos dalyviai renginių metu turi puikią progą susipažinti ir padiskutuoti su užsienio šalių profesionalais bei kitais konkurso dalyviais. Greta 1 000 Eur premijos bei rėmėjų prizų, nugalėtojų darbai bus pristatomi verslo ir pramonės atstovams, bei viešinami žiniasklaidoje. Parodos lankytojai Vilniuje ir Telšiuose galės iš arčiau patyrinėti 15 komisijos atrinktų projektų.

Konkurso istorijoje nominuota ir parodose pristatyta virš 185 jaunųjų kūrėjų, kuriems dalyvavimas tapo pirmuoju sėkmingu žingsniu jų dizaino karjeroje. 

Dalyvavimas konkurse yra nemokamas bei atviras visiems dizaino specialybių paskutinių kursų studentams. Dalyvių paraiškų registracija šių metų konkursui vyksta iki 2024 m. birželio 24 d., 10:00 val., elektroninėje platformoje: https://www.judgify.me/jaunojodizainerioprizas2024

Grafinis dizainas: Gintarė Baryzaitė

Nuotraukos: Jorigė Kuzmaitė

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras

Konkursą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Informacinis partneris: LRT

Konkurso partneriai: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (LNDM), Telšių galerija, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, Intelektine.lt, Žurnalas „Centras“, JCDecaux

Konkurso rėmėjai: Nordcurrent, Jung