Keturi apdovanojimai už geriausius produktus inovacijų parodoje Vokietijoje

Vilniaus dailės akademija tęsia MTEP produktų pristatymą užsienyje. Dizaino inovacijų centro iniciatyva modernios architektūros Nuremberg Messe pastate keturi akademijoje sukurti produktai buvo pristatyti inovacijų parodoje iENA Niurnberge, Vokietijoje spalio 27-30 d. Čia pristatytas vabzdžių viešbutis, 3D spausdintas piršto protezas, modulinė sistema IZICON ir praktinio nuotolinio mokymo įrenginys.

Paroda vyksta jau 74 kartą 

Nuo kadaise buvusios mažos ir lokalios mugės, renginys išaugo į didžiausią ir vienintelę inovacijų mugę Vokietijoje, kurioje susirenka įvairių kartų išradėjai. Didžioji dalis parodos dalyvių dalyvauja jau ne vienerius metus ir yra kilę iš Vokietijos, tačiau netrūko dalyvių iš Azijos - P.Korėjos, Taivano, Kinijos ir Tailando. Pristatomi produktai patys įvairiausi - nuo kačių murkimo vibracijas atitinkančių ultragarsinių dantų šepetėlių katėms iki povandeninių laivų bei lėktuvų.

Pranešimą dizaino inovacijų tema parodos inovacijų forume skaitė VDA Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė. „Tenka pripažinti, kad inovacijų mugėje gero dizaino ne itin daug. Mažai dėmesio skiriama stendų apipavidalinimui, pakuotėms ar dalomajai medžiagai, todėl norėjosi supažindinti auditoriją su dizaino nauda” - pastebi A.Drungilaitė.Išskirtinis dėmesys ir apdovanojimai

„Išties, mūsų ekspozicijos stendas turbūt buvo vienas estetiškiausių, su iš anksto apgalvota scenografija, grafika, reikiamu apšvietimu. Daugelis lankytojų prototipus palaikė jau pilnai veikiančiais produktais.” - papildo parodoje dalyvavęs Ignas Kuncevičius.

Visus parodoje eksponuojamus produktus vertino komisija. Grupėmis po du visas tris dienas lankėsi įvairūs inovacijų ekspertai ir skyrė balus. Apdovanojimų ceremonijos metu paaiškėjo, kad net keturi medaliai atitenka VDA dizaineriams. 

Daugiau informacijos apie produktus ir Inoakademija projektą www.inoakademija.lt