• Naujienlaiškis
 • Į Dubajaus dizaino savaitę atrinktos net dvi VDA absolventės

   

  Viduriniųjų Rytų dizaino sostine besivadinantis Dubajus – jau beveik ranka pasiekiamas Gražinai Bočkutei ir Karolinai Petraitytei. Šios jaunosios produktų dizainerės, dalyvavusios „Jaunojo dizainerio prizo 2018“ parodoje, buvo atrinktos dalyvauti Dubajaus dizaino savaitės renginyje Global Grad Show!Šiame renginyje atrenkami dalyvauti apie 150 projektų, kurie atstovauja 90 geriausių pasaulio dizaino krypties mokyklų penkiasdešimtyje šalių. 

  „Tai yra oho. Dubajus!!!“, – džiaugsmo po geros žinios neslėpė Gražina. Jos bakalauro darbas „Sensus“ pelnė ne tik papildomą prizą „Jaunojo dizainerio prizo“ konkurse, bet sužavėjo ir Dubajaus dizaino savaitės organizatorius. 

  Mergina džiaugiasi gavusi galimybę pristatyti savo darbą tarptautiniu mastu, ypač tokiame dideliame renginyje.  

  „Projektas skirtas neregiams, regos negalią turintiems žmonėms. Tai labai jautri tema. Manau, tokių problemų sprendimai ir idėjų skleidimas labai svarbus keliant žmonių sąmoningumą apie negalią turinčius žmones“, – vieną iš savo pagrindinių misijų renginyje  įvardijo Gražina. 

  Dubajuje ji ieškos galimybių pratęsti savo projektą arba prisijungti prie panašią idėją gvildenančių kitų šalių projektų. Tam ji tikisi užmegzti naujų pažinčių tarp technologų, tyrėjų, investuotojų, rasti žmonių, kuriems aktualios panašios problemos, su jais bendradarbiauti. 

  Į Dubajų vyks ir Jaunojo dizainerio prizo 2018 produkto kategorijos laimėtoja Karolina Petraitytė. Jos kūrinys „Chem Tokens“ taip pat patraukė renginio organizatorių dėmesį. 

  „Kvietimas mane labai nudžiugino. Galimybė vienu metu mokytis ir keliauti su savo projektu suteikia be galo daug patirties ir įspūdžių. Šalia teorinių žinių akademijoje, galiu įgyti praktinės patirties: pamatyti, kaip vyksta parodos užsienyje, kokios žmonių reakcijos į mano produktą, kaip mano darbas atrodo užsienio kontekste“, – sakė K. Petraitytė.   

  Pernai Dubajaus dizaino savaitės Dubai Grad show renginyje dalyvavo VDA magistrantė, dabar jau doktorantė Austėja Platūkytė.