• Naujienlaiškis
 • Viename svarbiausių metų 3D dizaino įvykių ­– renginyje Solidworks World,  šįmet vykusiame vasario 4–7 d. Los Andžele, JAV ir pritraukusiame daugiau nei 5000 lankytojų, dalyvavo ir Vilniaus dailės akademijos atstovė. Dizaino krypties meno doktorantė Gintarė Černiauskaitė parodoje pristatė savo kuriamą įtvarų EXO "x3m" dizainą.

  „Skirtingai nei Europos parodose, šioje nėra nuolatinės masės žmonių – jie ateina miniomis kas kelias valandas; be to, ir bukletų neima kiekvienas iš eilės – kažkaip net neįprasta. Bet 90% užmegztų kontaktų yra labai naudingi – gauname technologinių patarimų, vystymo idėjų, bendradarbiavimo kontaktų. Be to, projektu domisi blogeriai ir žurnalistai iš viso pasaulio, tad tikiuosi, kad žinutė apie šį projektą pasklis plačiau. Paroda visai kitokia nei Europoje, bet labai įdomu ir naudinga“, – apie renginį pasakojo dizainerė.

  Gintarės doktorantūros kūrybinio darbo tema – „Išmanūs asmeninės reabilitacijos prietaisai“ (vadovas prof. Vytautas Kibildis), tiriamojo darbo tema – „Medicininis dizainas. Išmaniųjų asmeninės reabilitacijos prietaisų kūrimo galimybių studija“ (vadovė prof. Giedrė Jankevičiūtė“). Meno doktorantė kuria 3D būdu spausdinamus įtvarus – jų dizainas pagreitina traumos gijimą bei sumažina paciento juntamą diskomfortą.

  Renginio metu užmegzti kontaktai ir gauti patarimai, vietoje išbandomos naujos 3D spausdinimo ir skenavimo technologijos leido žymiai patobulinti dabartinį darbo projektą – anot dizainerės, norint pasiekti panašų rezultatą, kitu atveju būtų tekę dirbti keletą mėnesių. Gintarė taip pat sulaukė pasiūlymų bendradarbiauti su JAV įmonėmis konsultuojant jas medicininio dizaino srityje.

  „Solidworks World“ renginiuose Vilniaus dailės akademija prisistato antrą kartą – 2016 metais parodoje ir konferencijoje dalyvavo VDA absolventai Ignas Survila (paspirtukai „Pigeon“) ir Rapolas Gražys (gitaros „Lava“).

   

   

  Gintarės Černiauskaitės nuotraukos