Dailėtyros instituto mokslininkė dr. Laura Petrauskaitė rugsėjo 23 d. – spalio 2 d. atstovavo Vilniaus dailės akademiją tarptautinėje tyrimų akademijoje Transregional Academy on Latin American Art IV Andų universitete (Universidad de Los Andes) Bogotoje, Kolumbijoje.

Nuo 2016 m. rengiamų akademijų tikslas – suburti Pietų-Centrinės Amerikos dailės ir vizualiosios kultūros tyrėjus ir pasiūlyti akademinę terpę kritinėms diskusijoms apie dailę ir su ja susijusius procesus iš transkontinentinės ir transkultūrinės perspektyvos.

Šių metų akademijos tema – „Plural Temporalities: Theories and Practises of Time“. Dailės ir kultūros istorikai iš Argentinos, Kolumbijos, Brazilijos, Peru, Čilės, Kosta Rikos, Meksikos, Lietuvos, Lenkijos, Izraelio, Prancūzijos, Vokietijos ir JAV diskutuoja apie laikiškumo ir istoriškumo sampratas bei patirtis, periodizacijos ir naratyvumo problematiką, vietos ir laiko, centro ir periferijos sąsajas ir prieštaras. 

Daugiau apie akademiją: https://dfk-paris.org/de/page/4th-transregional-academy-latin-american-art-plural-temporalities-theories-and-practices-time

Bogotoje vykstanti tarptautinė mokslininkų akademija jungia individualių mokslinių tyrimų pristatymus, tematinių ir metodologinių diskusijų sesijas, architektūrologines ir dailėtyrines ekskursijas bei pažintį su valstybinių ir privačių muziejų kolekcijomis. L. Petrauskaitė akademijoje skaitė pranešimą tema „ʻLatin Americanʼ Art Exhibitions in Soviet Lithuania“, moderavo Šaltojo karo metų dailės tyrimams skirtą sesiją ir pristatė ką tik pasirodžiusį jos sudarytą specialų Acta Academiae Artium Vilnensis numerį “Give my regards to those you connect! Cultural interactions between South America and Eastern Europe / Perduok linkėjimus bendriems pažįstamiems! Kultūrinės sąsajos tarp Pietų Amerikos ir Rytų Europos” (2022, nr. 105). 

Elektroninė žurnalo versija: https://www.vda.lt/lt/dailetyros-institutas/acta-academiae-artium-vilnensis/leidiniai

Pietų Amerikoje vykstančių akademijų ciklas yra Vokiečių dailės istorijos centro Paryžiuje (Deutsches Forum für Kunstgeschichte) programos “Traveling Art Histories: Transregional Networks in Exchange between Latin America and Europe” ir Getty Foundation remiamos iniciatyvos “Connecting Art Histories” dalis. Ankstesnės akademijos vyko Meksike (“Spaces of Art: Concepts and Impacts in and outside Latin America”, 2019), San Paule (“Modernism: Concepts, Contexts, and Circulation”, 2016) ir Buenos Airėse (“Mobility: Objects, Materials, Concepts, and Actors in Art”, 2017). Dalyvaudama akademijoje Buenos Airėse L. Petrauskaitė pristatė tarpukario lietuvių menininkų migracijos į Pietų Amerikos fenomeną.