Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį (11-22) sveikindamas mokslininkus – geriausių 2021 m. daktaro disertacijų autorius – pabrėžė, kad savo pavyzdžiu jie rodo, kiek daug galima pasiekti, pasitelkus intelektualinę drąsą, kūrybingumą ir kantrybę.

„Kiekvieno jaunojo Lietuvos mokslininko sėkmė – taip pat ir visos Lietuvos pasiekimas. Tolesnis mūsų valstybės klestėjimas ir augimas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek bus padaryta mokslinių atradimų, sukaupta ir pritaikyta žinių. Todėl būtina užtikrinti, kad Lietuvos mokslinis potencialas nuolat atsinaujintų ir stiprėtų, gaudamas nuoseklią ir tęstinę valstybės pagalbą. Tik nuosekliai ugdydami talentus ir juos įgalindami, galime tikėtis reikšmingo mokslo žinių ir inovacijų proveržio“, – sakė šalies vadovas.

„Geriausios disertacijos“ konkursu siekiama skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio mokslines disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, didintų Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.

Geriausios humanitarinių ir socialinių mokslų disertacijos nominacijos nugalėtoju šiais metais tapo Vilniaus dailės akademijos dėstytojas dr. Marius Daraškevičius, kurio darbo tema – „Valgomojo modernėjimas Lietuvos dvaruose XVIII a. vid.–XX a. pr.“ (Lietuvos kultūros tyrimų institutas, mokslinė vadovė Vilniaus dailės akademijos dėstytoja, VDA Dailėtyros instituto Architektūros ir dizaino tyrimų skyriaus vedėja doc. dr. Rasa Butvilaitė).

Jau šešioliktus metus vykstančiam geriausios disertacijos konkursui buvo pateiktos 104 disertacijos. 57 iš jų apgintos gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio srityse ir 44 – socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Autoritetingų ekspertų, Lietuvos mokslininkų komisija, susidedanti iš 261 nario, atrinko geriausias disertacijas ir laureatais pripažino 12 jaunųjų mokslininkų. Visiems jiems buvo įteikti Prezidento sveikinimo raštai.

Skaitykite plačiau: Prezidentas apdovanojo geriausių 2021 metų mokslinių disertacijų autorius | Lietuvos Respublikos Prezidentas (lrp.lt)