• Naujienlaiškis
  • Dr. Dalia Klajumienė

    Dr. D. Klajumienei Lietuvos mokslo premija skirta už darbų ciklą  „Lietuvos XVIII a. antros pusės – XX a. pradžios pasaulietinių interjerų paveldas: dekoro elementų tyrimai“.

    Pateikti darbai – tai vienos pirmųjų publikacijų, kuriose analizuojami mūsų šalies pasaulietinių pastatų XIX a. interjerai. Juose išsamiai aptariami sienų tapybos, sienų apmušalų, lipdinių, krosnių ir dekoratyvių grindų dangų raidos, pasiūlos ir paklausos aspektai. Šie tyrimai ne tik parodė Lietuvos interjero raidos savitumą nuo klasicizmo iki modemo, bet taip pat suteikė žinių apie buvusius, bet neišlikusius arba menkai išlikusius dekoravimo būdus ir medžiagas. Mokslininkės teorinės įžvalgos paskatino restauratorius ir paveldosaugininkus atkreipti dėmesį į iki tol menkai vertintus ir nesaugotus interjerų elementus.

    Dalia Klajumienė 1990 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, Dailės istorijos ir teorijos katedroje įgijo menotyrininkės kvalifikaciją. VDA Dailėtyros institute dirba nuo 1997 m., nuo 2002 m. tapo vyresniąja mokslo darbuotoja. Nuo 1998 m. su pertraukomis dėsto Akademijoje, nuo 2010 m. vadovauja VDA doktorantams.

    Kviečiame susipažinti su autorės parašytais ir sudarytais darbais