Tvarumas bibliotekininkų bendruomenei svarbus dėl nuolatos įvairiomis formomis išreiškiamo rūpesčio, kaip ir kokioje visuomenėje gyvens mūsų vaikai po 30, 50 ar 100 metų. Jeigu jau dabar nesukursime to, kas gali būti palaikoma bėgant laikui, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai, kas yra ekonomiškai ir etiškai teisinga, tuomet jau artimiausiu metu susidursime su didžiuliais iššūkiais aplinkai ir gerovei....

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitė

 

Bibliotekų savaitės metu, Vilniaus dailės akademijos biblioteka, įprasmindama tvarumo idėją, rengia dovanotų, bet neradusių vietos bibliotekos lentynose ir iš bibliotekos fondo nurašytų knygų dovanojimo akciją aukciono būdu.  Skaitytojams bus pasiūlytos knygos, suskirstytos į keletą skirtingų kategorijų, kurių kiekviena turės skirtingą finansinę išraišką. Išsirinkus pageidaujamą knygą, už ją prašysime aukoti ne mažesnę sumą, nei nustatyta kiekvienoje kategorijoje. Kiekvieno mūsų indėlis, įsigijus tokią knygą ne tik bus skirtas paramai (surinktos lėšos bus skirtos į VDA tęsti studijų iš karo zonos atvykusiems ukrainiečiams paremti), bet taip pat skatins atsakingą vartojimą (knyga galės būti skaitoma dar kartą) bei ekologiškumą (knygų nereikės perdirbti).

Siūlomas knygas balandžio 26- gegužės 6 dienomis galėsite rinktis VDA Vilniaus fauklteto bibliotekos meno skaitykloje bei abonemente.


Nuo balandžio 25 d. kviečiame apsilankyti meno skaitykloje ir susipažinti su seniausia bibliotekos saugoma knyga Sebastiani Serlii Bononiensis De architectvra libri qvinqve išleista 1569 m. 


Taip pat balandžio 25 - 29 d. Savaitė be delspinigių. Iš skaitytojų, kurie vėluoja grąžinti leidinius, už šiuo laikotarpiu sugrąžintus leidinius delspinigiai nebus skaičiuojami.