EN version

Iki š. m. gegužės 31 d. VDA bendruomenei suteikta laikina prieiga prie scenos ir ekrano menų performansų audiovizualinės duomenų bazės Routledge Performance Archive. Ją  sudaro tarptautinė akademinė leidykla Routledge (Taylor & Francis Group), bendradarbiaudama su žinomais ir pradedančiais kūrėjais bei performansus saugančiomis institucijomis (Peter Hulton’s Arts Archives ir Victoria & Albert Museum). Kai kurių performansų įrašai yra pateikiami kartu su atskleistais garso įrašų tekstais bei platesnio konteksto aprašymais, kūrėjų biografijomis iš informacinio leidinio The Routledge Companion to Theatre and Performance (Paul Allain ir Jen Harvie). Daugiau kaip 90 valandų trukmės įrašų duomenų bazę taip pat praturtina pokalbiai su performansų atlikėjais ir scenos meno kritikais.

Duomenų bazės pagrindinio redaktoriaus Royd Climenhaga (The New School University, JAV) įžanginis žodis.

Duomenų bazės videopristatymas

Performansų temos (nuotolinė prieiga): aktoriai ir jų mokymas; komedija; šokis; forma ir žanras; performanso menas; politinis teatras ir performansas; populiarus teatras ir performansas; teatro kūrybos procesai.


Prieigos būdai:

1. Iš VDA kompiuterių tinklo – laisva prieiga.
2. Nuotolinė prieiga per EZproxy skiltyje „Testuojamos duomenų bazės“.


Atsiliepimus ir klausimus maloniai prašome rašyti el. paštu vaida.jankauskaite@vda.lt.

Primename, kad daugiau elektroninių šaltinių galite rasti prenumeruojamosetestuojamose ir atviros prieigos duomenų bazėse.