Iki š. m. spalio 3 d. VDA bendruomenei suteikta laikina prieiga prie scenos ir ekrano menų performansų audiovizualinės duomenų bazės Routledge Performance Archive. Kas 6 mėnesius ją papildo tarptautinė akademinė leidykla Routledge (Taylor & Francis Group), bendradarbiaudama su žinomais ir pradedančiais kūrėjais bei performansų įrašus saugančiomis institucijomis (Peter Hulton’s Arts Archives ir Victoria & Albert Museum). Kai kurių performansų įrašai yra pateikiami kartu su atskleistais garso įrašų tekstais bei platesnio konteksto aprašymais, kūrėjų biografijomis iš informacinio leidinio The Routledge Companion to Theatre and Performance (Paul Allain ir Jen Harvie). Daugiau kaip 90 valandų trukmės įrašų duomenų bazę taip pat praturtina pokalbiai su performansų atlikėjais ir scenos meno kritikais.Duomenų bazės pagrindinio redaktoriaus įžanginis žodis (Royd Climenhaga, The New School University, JAV) .

Duomenų bazės videopristatymas


Performansų temos (nuotolinė prieiga): aktoriai ir jų mokymaskomedijašokisforma ir žanrasperformanso menaspolitinis teatras ir performansaspopuliarus teatras ir performansasteatro kūrybos procesai

Nauji 2023 m. „Routledge Performance Archive“ papildymai: Designing Musical Theatre: Madeleine Girling (interviu įrašas); Chapter 3: Improvisation and Characterisation (Gary Cassidy) knygos „Contemporary Rehearsal Practice“ skyrius; Tangle (performanso įrašas) ir kiti.


Prieigos būdai:

1. Iš VDA kompiuterių tinklo – laisva prieiga.
2. Nuotolinė prieiga per EZproxy skiltyje „Testuojamos duomenų bazės“.
Atsiliepimus ir klausimus maloniai prašome rašyti el. paštu vaida.jankauskaite@vda.lt.


Primename, kad daugiau elektroninių šaltinių galite rasti prenumeruojamosetestuojamose ir atviros prieigos duomenų bazėse.